Dziś mamy 5 lutego 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

16 listopada 2022

Lekcja o Polsce. Legenda i pouczająca rozmowa

fot. powierzone

fot. powierzone

Mądre Sowy z Przedszkola Słoneczko uczestniczyły w lekcji o Polsce, zorganizowanej przez# Bibliotekę Dziecięcą. Na samym początku bibliotekarka odczytała legendę „O Lechu, Czechu i Rusie”.

Dzieci dowiedziały się co to właściwie jest legenda, a następnie uczestniczyły w rozmowie o tym, czym dla nas jest Polska, jakie są jej symbole narodowe, jak należy szanować flagę i godło. Mądre Sowy stojąc na baczność odśpiewały pierwszą zwrotkę hymnu.

Po tym poważnym wystąpieniu, wyruszyły między półki, szukając obrazków dotyczących Polski, a następnie ułożyły tematyczne puzzle. Rozmowy ciąg dalszy dotyczył znanych Polaków, m.in. Mikołaja Kopernika, Wisławy Szymborskiej, Fryderyka Chopina, ale także Roberta Lewandowskiego i Adama Małysza. Najpyszniejsza część spotkania przedstawiała tradycyjne polskie potrawy, nie mogło się obyć bez degustacji pysznego serniczka, toruńskich pierników i naszych polskich krówek. Tradycyjne polskie tańce spotkały się z dużym zainteresowaniem przedszkolaków. Uproszczonego Krakowiaka dzieci chciały tańczyć kilka razy. Na zakończenie Mądre Sowy wykonały pracę plastyczną pn. „Orzeł Biały”.

Polska – nasza Ojczyzna.
W niej ziemia urodzajna i żyzna,
Od gór do morza się rozpościera,
Od Bałtyku po Tatry,
W piersiach dech zapiera…

Materiał: Anna Splitt / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)