Dziś mamy 26 września 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

29 maja 2023

Kupno używanego telefonu w Nakle – na co zwracać uwagę?

Rynek telefonów komórkowych zalewany jest każdego roku przez setki nowych modeli, co powoduje, że# wybór urządzenia, które idealnie wpasuje się w Twój gust, może okazać się czasochłonnym zadaniem. Ceny najnowszych, flagowych smartfonów potrafią dziś sięgać paru tysięcy złotych, jednak jeśli chcesz nabyć urządzenie z drugiej ręki za nieco mniejsze pieniądze, ma dostęp do ogromnej ilości ofert w Nakle i nie tylko.

Zachowaj ostrożność

Wzmożony popyt na używane komórki powoduje, że na rynku pojawia się wiele ogłoszeń niewartych uwagi, a nawet takich, które umieszczane są przez mniej lub bardziej wyspecjalizowanych oszustów. Choć zakup używanego smartfonu nigdy nie jest tak bezpieczny, jak ma to miejsce w przypadku nowego telefonu, dzięki przestrzeganiu kilku prostych zasad da się nabyć w okazyjnej cenie w pełni sprawny sprzęt, który sprawdzi się jeszcze przez parę najbliższych lat. Jeśli więc planujesz kupić w Nakle używany telefon dla siebie lub bliskiej osoby, mamy dla Ciebie kilka ważnych porad.

Android czy iOS?

Trudno jednoznacznie określić, który z dwóch najpopularniejszych systemów stosowanych od dawna w urządzeniach mobilnych jest lepszy, ponieważ w tym przypadku główną rolę odgrywają indywidualne upodobania danego użytkownika. Śmiało można jednak stwierdzić, że urządzenia od Apple są droższe i ich dostępność na rynku nie jest aż tak szeroka jak w przypadku modeli z systemem Android.

Koszt i miejsce zakupu

Jeśli o cenie mowa, może się ona znacząco różnić w zależności od miejsca, w którym planujesz nabyć telefon. Skoro upatrzyłeś już sobie wymarzony model, wnikliwie przeanalizuj wszystkie oferty. Rozważ zarówno te udostępnione na serwisach aukcyjnych, jak i umieszczane np. przez Twoich znajomych na Facebooku czy dostępne w nakielskich serwisach GSM. Przejdź się do najbliższego lombardu oraz odwiedź punkt którejś z dużych sieci zajmujących się sprzedażą używanej elektroniki, takiej jak np. Cex. Tego rodzaju firmy działają m.in. w Bydgoszczy.
Ciekawym rozwiązaniem, którym warto się bliżej zainteresować, jest także możliwość zakupu tzw. telefonu refabrykowanego, np. od jednego z dużych operatorów telekomunikacyjnych. Przy okazji można dobrać internet stacjonarny, którego warunki w poszczególnych firmach porównasz na stronie https://komorkomat.pl/internet-stacjonarny/.

Grunt to przezorność

Zdecydowałeś się na zakup od osoby prywatnej? Umów się ze sprzedającym i odbierz telefon osobiście, co pozwoli Ci zweryfikować jego stan. Dowiedz się, czy któryś z elementów był wymieniany, a jeśli tak, to na jakiej jakości podzespoły. Może się okazać, że wstawiony wyświetlacz czy chociażby któreś ze złącz nie są oryginalne i nie działają tak, jak należy. Jednym z najważniejszych elementów jest sprawna bateria. Zorientuj się, przez jaki czas była eksploatowana i w miarę możliwości przeprowadź jej szybki test, uruchamiając najbardziej wymagające aplikacje i weryfikując stan zużycia.
Sprawdź również wszystkie wejścia, łącznie z tymi na kartę pamięci czy dual sim. Wykonaj połączenie i poproś kogoś o zadzwonienie do Ciebie. Jeżeli telefon ma klasyczne wejście słuchawkowe, rzuć okien na ten element. Zapytaj sprzedającego o dostępne akcesoria i im także dokładnie się przyjrzyj. Pamiętaj, że nie zaleca się zakupu używanej komórki z wymienianym oprogramowaniem, gdyż ingerencja w system urządzenia może oznaczać m.in. poważne usterki występujące w nim w przeszłości.

Gwarancja

Bez najmniejszych przeszkód da się dziś kupić telefon z drugiej ręki, który nadal jest objęty ważną umowę gwarancyjną. Warto pamiętać o sprawdzeniu numeru IMEI. W przypadku zakupu smartfona bez oryginalnego pudełka możesz to zrobić, wpisując na klawiaturze urządzenia następujący kod: *#06#.

Wady i zalety kupna używanego telefonu

Decydując się na zakup używanego telefonu, trzeba liczyć się z tym, że jego system może nie być już dłużej aktualizowany. Regularne aktualizacje zapewniają dużo większe bezpieczeństwo, jednak ich brak nie wpłynie znacząco na działanie Twojego urządzenia w perspektywie najbliższych dwóch-trzech lat. Często zdarza się, że dostępność najpopularniejszych modeli jest ograniczona i jeśli potrzebujesz telefonu „na teraz”, kupienie go np. na aukcji może okazać się w danym momencie jedynym rozwiązaniem. Jeśli jesteś w stanie poświęcić sporo czasu na poszukiwania, istnieje duża szansa, że kupisz wymarzony egzemplarz w dobrym stanie, oszczędzając przy okazji niemałą kwotę. Po zakupie możesz od razu wykupić pakiet nielimitowanego internetu, o którym więcej poczytasz na stronie https://komorkomat.pl/nielimitowany-internet-w-telefonie/.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 8 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Konkurs na najlepszą pracę magisterską. Zgłoszenia do 15 października

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do 35. edycji konkursu# Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu polskiej polityki zagranicznej. Prace należy przesyłać do MSZ do 15 października. Na zwycięzcę – zdobywcę nagrody I stopnia czeka nagroda w wysokości ok. 13 tys. złotych i staż w centrali MSZ lub w placówce zagranicznej.

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)