Dziś mamy 25 marca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2023

Kujawsko-pomorskie przygotowuje się do ferii. 300 wypoczynków

fot. KPUW

fot. KPUW

Przygotowanie województwa kujawsko-pomorskiego do ferii zimowych było tematem wczorajszego spotkania wojewody z przedstawicielami# służb, dbających o bezpieczeństwo obywateli. Podkreślono duże znaczenie współpracy między służbami, które jest znaczące w kluczowych obszarach bezpieczeństwa. Wspólne działanie prewencyjne gwarantuje faktyczne poczucie bezpieczeństwa.

To taki ważny czas po dwóch latach pandemii , kiedy wypoczynek w Polsce i na całym świecie był ograniczony. Jednak wracamy już do poziomu sprzed pandemii. O tym świadczy ilość wypoczynków organizowanych na terenie naszego regionu. Jest ich 300, czyli 10 000 osób będzie wypoczywało w naszym regionie - mówił wojewoda.

Zwrócił on również uwagę, że województwo kujawsko-pomorskie jest województwem tranzytowym, ale duża część dzieci i młodzieży zostanie na miejscu:

Zwracamy uwagę na to, co się będzie działo w naszym regionie, bo wiele osób nie wyjedzie na zorganizowany wypoczynek, zostanie na terenie naszego województwa i te wszystkie miejsca, które mogą stanowić zagrożenie, są monitorowane przez wszystkie służby. Będziemy się starali aby w naszym regionie ferie przebiegły w sposób bezpieczny. Jesteśmy do tego bardzo dobrze przygotowani.

Służby przestawiły szereg działań kontrolnych i prewencyjnych, które będą realizowane przez cały okres ferii. Wśród nich znalazły się m. in. kontrole autokarów, którymi dzieci będą przewożone na zimowy wypoczynek, prewencyjne zabezpieczanie akwenów, na których często tworzone są tzw. „dzikie lodowiska” czy monitorowanie szlaków, wiaduktów i mostów kolejowych.

Państwowa Straż Pożarna zorganizowała również akcję „Bezpieczne lodowiska 2023”, w ramach której strażacy pomagają przy tworzeniu lodowisk np. na boiskach szkolnych. W takcie ferii będzie także funkcjonował program „Otwartych Strażnic” w ramach którego każdy będzie mógł zwiedzić jednostkę straży pożarnej, zobaczyć sprzęt, a także skorzystać z porad dotyczących bezpieczeństwa.

Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Budowa magazynów
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)