Dziś mamy 28 listopada 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

11 sierpnia 2022

Kradli na terenie kilku powiatów. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności

fot. archiwum

fot. archiwum

Łącznie prawie 40 zarzutów usłyszeli mieszkańcy powiatu bydgoskiego, zatrzymani przez # mundurowych z Nakła do spraw kradzieży zuchwałych. Podejrzani kradli w różnych miastach, powodując łączne straty na kilka tysięcy złotych. Teraz decyzję w ich sprawie podejmie sąd.

Sprawa swój początek miała pod koniec lipca, kiedy to nakielscy policjanci otrzymali zgłoszenie z Paterka, gdzie skradziono europalety warte prawie tysiąc złotych.

Długo nie trwało, jak kryminalni wytypowali pojazd, którym prawdopodobnie przemieszczali się złodzieje. Mazdę, podobną do ustalonego auta, zauważył kilka dni temu, na jednej z powiatowych tras, policjant z posterunku w Sadkach. Ponieważ podróżował z rodziną, swoje spostrzeżenia natychmiast przekazał mundurowym kolegom. Ci skontrolowali auto i po tym, jak znaleźli w nim produkty spożywcze pochodzące z kradzieży, zatrzymali mężczyzn z mazdy.

Podejrzani (20l., 26l. i 27l.) trafili do policyjnego aresztu, a śledczy ustalali, gdzie jeszcze, prócz Paterka, zatrzymani popełniali przestępstwa.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mieszkańcom powiatu bydgoskiego łącznie 36 zarzutów kradzieży zuchwałych. Okazało się, że kradli oni europalety oraz produkty spożywcze ze sklepów na terenie kilku powiatów. Wczoraj (10.08.22) w Bydgoszczy do tej sprawy śledczy zatrzymali jeszcze 43-latka, który w dwóch miejscach kradł razem z pozostałymi podejrzanymi. On również usłyszał zarzuty.

Wszyscy podejrzani, decyzją oskarżyciela, zostali objęci policyjnym dozorem, a decyzję w ich sprawie podejmie sąd. Za przestępstwo kradzieży szczególnie zuchwałej kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy nawet do 8 lat pozbawienia wolności.  

materał: kom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  mieszkaniec, w dniu 12-08-2022 15:50:51 napisał:

  Zamiast ich zamykać powinno ich się wysyłać do kopalni z kilofem i niech tam zapierdzielają w trudno dostępnych częściach kopalni , był by jeszcze jeden pozytywny aspekt takiej akcji bo jak by doszło do wybuch czy tąpnięcia to nie ginęli by porządni górnicy a tylko te wyrzutki społeczeństwa którym los by sam wymierzył sprawiedliwość

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Roman, w dniu 12-08-2022 15:56:36 napisał:

  Do przymusowej pracy.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ice, w dniu 13-08-2022 01:23:52 napisał:

  Jedno wielkie kłamstwo , jaki kolega z posterunku ? Kradzież zgłosiła Pani Kierownik marketu ( znam ta sprawę od początku ) to jej zasługa . Śmieszne . Następnym razem proszę się bardziej wysilić :)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Konstrukcje stalowe
Zadaj pytanie
20PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Apel o rozwagę. Policjanci rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe

Wczoraj nakielscy policjanci przyłączyli się do obchodów# Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Mundurowi podczas prowadzonych kontroli apelowali do uczestników ruchu o rozsądek i rozwagę.

(czytaj więcej)
0

Nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Zadbaj o zdrowie

Dzisiaj chcemy poruszyć temat, który jest ważny# a równocześnie często zaniedbywany - zdrowie psychiczne. W dzisiejszym zabieganym i stresującym świecie, zapominamy o tym, że to nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Możemy inwestować w karierę, osiągać sukcesy zawodowe i gromadzić bogactwo materialne, ale jeśli zaniedbamy zdrowie psychiczne, to wszystko traci na wartości.

(czytaj więcej)