Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

30 listopada 2021

Koronawirus nie odpuszcza. Kolejny dzień z dużą liczbą zgonów

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

30 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 19 074 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarły 526 osoby zakażone koronawirusem. Z czego 376 miało choroby współistniejące.

Województwo kujawsko-pomorskie

Nowe przypadki: 1 138

Przypadki śmiertelne: 34

W ciągu doby w kujawsko-pomorskim wykonano 5 183 testy. W naszym województwie 36 803 osoby przebywają na kwarantannie.

Powiat nakielski

W ciągu doby odnotowano 86 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarła jedna osoba. Wykonano 217 testów, a 1 562 osoby są objęte kwarantanną.

Oceń artykuł: 0 22

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (40) Zgłoś naruszenie zasad

  • 12 (80)

  Rusek, w dniu 30-11-2021 12:11:24 napisał:

  przecież nic się nie stało, prawda drodzy antyszczepy ? dzięki wam ludzie nie są przyjmowani do szpitali z ciężkimi chorobami albo mają odwołane poważne operacje bo trzeba leczyć w dużej mierze zafiksowanych antyszczepów słuchających ruskich troli

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -4 (64)

  ader, w dniu 30-11-2021 12:13:17 napisał:

  dziś najbardziej odpowiedzialni za rozprzestrzenianie się wirusa są ci po 2 dawkach bo nie rozumieją, że tak samo się zarażają i tak samo zarażają innych

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 5 (23)

  64, w dniu 30-11-2021 12:23:16 napisał:

  Kto Was zmusza do szczepień, rób co chcesz.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (48)

  Profesor, w dniu 30-11-2021 12:52:03 napisał:

  Wszyscy co mają trochę rozumu są zaszczepieni a reszta to niby mądrale co są mądrzejsi do całego świata

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 5 (45)

  Profesor, w dniu 30-11-2021 12:52:10 napisał:

  Wszyscy co mają trochę rozumu są zaszczepieni a reszta to niby mądrale co są mądrzejsi do całego świata

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 6 (40)

  JK, w dniu 30-11-2021 14:10:48 napisał:

  To osoby które nie są zaszczepione w przypadku zachorowania niech nie dzwonią po karetkę pogotowia bo się duszą , niech nie zajmują miejsc w szpitalach tylko jak trwoga to do Boga wtedy wszyscy ratujcie i jeszcze pretensje do medyków że tak późno przyjechali

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 4 (22)

  PPO, w dniu 30-11-2021 14:14:43 napisał:

  Ci co najwięcej krzyczą to najmniej robią i o wszystko mają największe pretensje i mówią że w Polsce jest wszystko złe i ciągle jest złe to wyjedź za granicę tam nikt wam kasy za darmo nie da i nikt z was nie dyskutuje o wysokości mandatu za brak maski bo tam wszyscy do sklepów chodzicie w maskach a tu się wymądrzacie

  odpowiedz

  • -7 (37)

  czytelniczka, w dniu 30-11-2021 16:05:44 napisał:

  Nie szczepię się, zachorowałam, brałam Amantadynę ogólnie dostępną, nie trafiłam do szpitala. Jestem zdrowa. Mam przeciwciała. A wy się szczepcie nawet po 50 razy.

  odpowiedz

  • -10 (32)

  Obserwator, w dniu 30-11-2021 16:09:35 napisał:

  A co zrobią osoby, które dzisiaj są takie proszczepionkowe jak ten eksperymentalny preparat,( który cały czas jest w trakcie badań klinicznych), po jakimś czasie zacznie przynosić negatywne skutki u osób, które go sobie dały wstrzyknąć? Tymi negatywnymi skutkami mogą być zmiany genetyczne w organizmie, bezpłodność, choroby onkologiczne itd. Co wtedy te osoby powiedzą?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 8 (20)

  Mig, w dniu 30-11-2021 17:33:46 napisał:

  Nie zmuszać do szczepienia ale też koniec z zamykaniem oddziałów na covidowe. Dlaczego moja operacja ma być przesuwana? Wiele dzieci i dorosłych umiera bo nie ma pieniędzy na ich leczenie a na niezaszczepionych są otwierane dodatkowe szpitale, z jakiej racji? Dlaczego podporządkowujecie się segregacji śmieci, prędkości, przechodzenia na światłach, używania świateł , pasów? Przecież to też ogranicza wasz gen wolności?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (15)

  Mateusz, w dniu 30-11-2021 19:22:57 napisał:

  COVID to biznes. Pracowałem w izolatorium w Ciechocinku. Ludzie który tam są mają rzekomo Covida. Szpital dostaje z NFZ za pacjenta na dobę 700 zł a za takiego pacjenta który tam zejdzie 5000 zł. Więc tych którzy mają odejść przenosiliśmy do izolatorium. Tak że ludzie leżący na oddziale Covidowym, Covida nie mają, za to mają lewe testy. A ludzie dalej wierzą w Polityką których tak nie nawiedzą, ironia losu.

  odpowiedz

  • 1 (21)

  Profesor, w dniu 30-11-2021 19:33:46 napisał:

  Nie chcą się szczepić to niech się nie szczepią ale jak zachorują to nie ma chorobowego i niech leczą się na własny koszt to wtedy zobaczymy jakie to mondrale

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (17)

  Jarek, w dniu 30-11-2021 20:45:50 napisał:

  Co niektórym jak widać szczepienie resztkę rozumu odebrało...

  odpowiedz

  • 3 (13)

  Bryt, w dniu 30-11-2021 21:56:00 napisał:

  Liczba zgonów z powodu Covid w poprzednim tygodniu: Izrael - 13, Hiszpania - 131, Polska - 2215...

  odpowiedz

  • 1 (1)

  xcz, w dniu 01-12-2021 13:11:28 napisał:

  jak z byle kaszlem i katarem sie daje skierowanie na test to my nigdy z tego nie wyjdziemy ... jesteś chory/ chora to siedz w domu i nie narażaj i zarażaj

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Budowa hal
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)