Dziś mamy 24 października 2020, sobota, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2020

Kochamy nasze babcie i dziadków! Dzieci przygotowały zimowe przedstawienie

fot. Dariusz Górzyński

fot. Dariusz Górzyński

21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku, dni, o których żaden wnuk i żadna wnuczka nie mogą # w żadnym razie zapominać.

Dzień babci powstał w Polsce niedawno. Zaczęto go obchodzić w 1964 roku. Sam pomysł obchodzenia tego święta związany był z chęcią uhonorowania aktorki Mieczysławy Ćwiklińskiej. Dzień dziadka powstał prawdopodobnie wtórnie, dzień po święcie babć, które przyjęło się w całej Polsce. Można znaleźć także informację, że święto to przywędrowało do nas z Ameryki w latach 80. XX wieku.

O święcie tym nie zapomniały 3-latki z przedszkola "Donald" w Nakle. Dzieci na tę wyjątkową okazję przygotowały zimowe przedstawienie wypełnione wierszykami, piosenkami oraz tańcami. Maluszki zaprezentowały przed wspaniałymi gośćmi swoje umiejętności, przełamując niejednokrotnie lęk i nieśmiałość przed publicznym występem.

Braw i okrzyków zachwytu nie było końca, zwłaszcza kiedy przedszkolaki wręczyły swoim babciom i dziadkom przygotowane upominki w postaci laurek i własnoręcznie pomalowanych bałwanków. To przeurocze spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wymianą wrażeń związanych z występami dzieci.

Drodzy i kochani dziadkowie dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok!

materiał: mgr A. Makowczyńska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Ani w marcu, ani w październiku. Tegoroczna Otyliada odwołana

Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki OTYLIADA w tym roku został odwołany.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)