Dziś mamy 1 czerwca 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

13 marca 2023

Kilka słów o teatrze i kinie. Nie mogło zabraknąć chwil z książką

fot. powierzone

fot. powierzone

Filię Ogólną odwiedziły dzieci z przedszkola nr 3 „Bajkowa Łąka”. Usłyszały słów kilka o #teatrze i kinie, kto jest główną postacią w tych instytucjach, gdzie one się mieszczą i jaki mają repertuar.

Mali goście dowiedzieli się jak to w dawnych czasach rodzice i dziadkowie mogli brać udział w seansie w zaciszu domowego ogniska za sprawą projektora „Ania”, gdzie przy pomocy kliszy z bajkami można było przeżyć niezapomniane chwile. Uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać wiersza M. Konopnickiej „Co słonko widziało”

Po seansie nie mogło zabraknąć chwil z książką, przedszkolaki baraszkowały w regałach z literaturą dziecięca i poznawały swoich ulubionych bohaterów.

Materiał: Stefania Bielecka / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)