Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 maja 2022

Już po egzaminie z matematyki. Jakie zadania rozwiązywali uczniowie?

fot. gov.pl

fot. gov.pl

Ósmoklasiści mają już za sobą egzamin z# matematyki. Sprawdziliśmy, z jakimi zadaniami musiała się dzisiaj zmierzyć młodzież.

Trwa trzydniowy egzamin ósmoklasisty. Wczoraj uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego. Dzisiaj z matematyki. Jutro przystąpią do egzaminu z wybranego przez siebie języka obcego. Z danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wynika, że większość uczniów zdecydowała się na język angielski.

W środę, 25 maja równo o godzinie 9.00 absolwenci szkół podstawowych przystąpili do egzaminu z matematyki. Na jego rozwiązanie mieli 100 minut. Test z tego przedmiotu składa się 19 zadań, z czego cztery są otwarte. Pozostałe to zadania zamknięte, w których uczeń musi wybrać jedną poprawną odpowiedź. Nie zabrakło zagadnień z ułamków, potęg, osi liczbowej, czy też geometrii.

Jedno z zadań otwartych, za które uczeń mógł uzyskać dwa punkty, nawiązywało do obliczenia prędkości. Poniżej zamieszczamy jego treść. „Kierowca przejechał ze stałą prędkością trasę o długości 22,5 km od godziny 7: 50 do godziny 8: 05. Oblicz prędkość, z jaką kierowca przejechał tę trasę. Wynik wyraź w km/h”.

Wszystkie zadania można zobaczyć tutaj.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
LODY ALGIDA 900 ml
8,99PLN
Konstrukcje stalowe
POMIDOR MALINOWY
5,99PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)