Dziś mamy 29 maja 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 maja 2022

Już po egzaminie z matematyki. Jakie zadania rozwiązywali uczniowie?

fot. gov.pl

fot. gov.pl

Ósmoklasiści mają już za sobą egzamin z# matematyki. Sprawdziliśmy, z jakimi zadaniami musiała się dzisiaj zmierzyć młodzież.

Trwa trzydniowy egzamin ósmoklasisty. Wczoraj uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego. Dzisiaj z matematyki. Jutro przystąpią do egzaminu z wybranego przez siebie języka obcego. Z danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wynika, że większość uczniów zdecydowała się na język angielski.

W środę, 25 maja równo o godzinie 9.00 absolwenci szkół podstawowych przystąpili do egzaminu z matematyki. Na jego rozwiązanie mieli 100 minut. Test z tego przedmiotu składa się 19 zadań, z czego cztery są otwarte. Pozostałe to zadania zamknięte, w których uczeń musi wybrać jedną poprawną odpowiedź. Nie zabrakło zagadnień z ułamków, potęg, osi liczbowej, czy też geometrii.

Jedno z zadań otwartych, za które uczeń mógł uzyskać dwa punkty, nawiązywało do obliczenia prędkości. Poniżej zamieszczamy jego treść. „Kierowca przejechał ze stałą prędkością trasę o długości 22,5 km od godziny 7: 50 do godziny 8: 05. Oblicz prędkość, z jaką kierowca przejechał tę trasę. Wynik wyraź w km/h”.

Wszystkie zadania można zobaczyć tutaj.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)