Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

28 września 2022

Jesienny piknik w przedszkolu. Dzieci i rodzice powitali nową porę roku

fot.powierzone

fot.powierzone

W tradycji Przedszkola DONALD # zapisały się jesienne spotkania. W czwartek, 22 września odbył się Jesienny piknik pod hasłem „Smaki i zapachy jesieni”.

W ogrodzie przedszkolnym zebrały się dzieci 5-letnie wraz ze swoimi rodzicami. Na początku wychowawczyni przywitała zebranych gości i zaprosiła do wspólnej zabawy.

Celem jesiennego spotkania było przywitanie nowej pory roku oraz poznanie darów jakie ze sobą niesie, przypomnienie, że warzywa i owoce to ważne dla zdrowia wartości odżywcze.

Przygotowany piknik rodzinny pozwolił także na poznanie możliwości wykorzystania warzyw i owoców w codziennym żywieniu. Dlatego też mamy wraz ze swoimi pociechami przygotowały pyszne sałatki warzywne. Pierwsza grupa dzieci wykonała sałatkę warzywną – wieloskładnikową, druga natomiast sałatkę ziemniaczaną. Wspólne krojenie warzyw okazało się wielką frajdą zarówno dla 5-latków jak również ich mam. W tym samym czasie tatusiowie zajęli się grillowaniem kiełbasek.

Piosenka „Sałatka jarzynowa” zaprosiła wszystkich do degustacji przygotowanych smakołyków.

Jesienny i rodzinny piknik w przedszkolu DONALD udowodnił, że jesień którą przywitały Pszczółki może być piękna, radosna i pożyteczna.

materiał: Katarzyna Geppert

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)