Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 maja 2022

Igrzyska dzieci w trójboju. Za nami gminna rywalizacja

fot. Marcin Jankowski (źródło: Nakielski Sport)

fot. Marcin Jankowski (źródło: Nakielski Sport)

12 maja na bieżni i boisku „Orlik” przy# Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło nad Notecią w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci (roczniki 2011 i młodsi). Na wynik końcowy zespołu składa się 5 najlepszych rezultatów. W skład trójboju wchodzą: bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową 150 g, skok w dal ze strefy lub skok wzwyż dla całego zespołu. Uzyskany wynik w każdej z konkurencji przeliczany jest na punkty wielobojowe.

Poniżej rezultaty:

Końcowa kolejność dziewcząt:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie 483 pkt

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nakle 402 pkt

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle 349 pkt

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paterku 214 pkt

Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Zofia Okoniewska, Zuzanna Otto, Zofia Płuciennik, Zofia Franczak, Maja Kościerska i Lena Wełniak, opiekunem zespołu jest pani Aldona Bon-Pantkowska.

Końcowa kolejność chłopców:

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nakle 302 pkt

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie 271 pkt

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paterku 234 pkt

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3w Nakle 213 pkt

Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle 196 pkt

Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Tymoteusz Michalak, Marcel Perdoch, Bartosz Serwus, Igor Grzybowski, Wiktor Wojciechowski i Oskar Cholewczyński, opiekunem zespołu jest pani Jolanta Supan.

Indywidualnie najlepiej wśród dziewcząt wypadły (wyniki: 60, skok w dal, p. palantowa):

Zofia Okoniewska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie – 107 pkt (9,98 s, 3,70 m, 15 m), Maja Ostrowska, Zespół szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nakle – 105 pkt (10,20 s, 3,76 m, 16 m) oraz Lena Budnik, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle – 103 pkt (10,28 s, 3,53 m, 20 m).

Wśród chłopców najlepsze wyniki uzyskali: (60 m, skok w dal, p. palantowa): Tymoteusz Michalak, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nakle – 79 pkt (10,40 s, 3,72 m, 31,50 m), Marcel Perdoch Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nakle – 79 pkt (9,92 s, 3,77 m, 26 m) oraz Dominik Zawieja, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle – 74 pkt (9,72 s, 3,97 m, 12,50 m).

Organizatorem zawodów była spółka Nakielski Sport w Nakle. Zwycięski zespół otrzymał pamiątkowy dyplom i puchar, a pozostałe drużyny dyplomy. Zespoły dziewcząt z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie oraz zespół chłopców z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle będą reprezentowały naszą gminę na Finale Powiatu Nakielskiego, który odbędzie się 17 maja również w ZS-P nr 3 w Nakle.

Materiał: Marcin Jankowski (źródło: Nakielski Sport)

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)