Ich poezja zachwyciła jury. Są finalistami konkursu poetyckiego

fot. Agnieszka Andrzejewska, Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu
Trzech uczniów naszej szkoły odniosło wyjątkowy # sukces, zostając finalistami IX Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Radość pisania”, którego organizatorem było IV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Młodzi poeci, Wiktoria Dominiak z klasy 1a, Natalia Zdanowicz kl.1a oraz Kacper Plewa z klasy 2c, nie tylko napisali poruszające wiersze, ale także mieli zaszczyt osobiście zaprezentować swoje utwory podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się w siedzibie liceum.
Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem – nadesłano aż 117 wierszy z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Spośród nich do finału zakwalifikowano 36 najlepszych utworów. To właśnie w tym gronie znaleźli się uczniowie Łokietka, udowadniając, że talent literacki i wrażliwość artystyczna nie są zarezerwowane wyłącznie dla szkół ogólnokształcących.
Ich poezja zachwyciła jury. Odwaga i zaangażowanie, z jakimi zaprezentowali swoje utwory, zasługują na najwyższe uznanie i są dowodem na to, że pasja i ciężka praca przynoszą piękne owoce.
Składamy serdeczne podziękowania opiekunowi uczniów, pani Agnieszce Andrzejewskiej za pasję, poświęcony czas i serce włożone w rozwijanie talentów młodych ludzi.
Finaliści stali się nie tylko dumą szkoły, ale również inspiracją dla swoich rówieśników – pokazali, że warto rozwijać swoje zainteresowania, przekraczać własne granice i nie bać się marzyć. Gratulujemy im tego niezwykłego osiągnięcia i życzymy Wiktorii, Natalii i Kacprowi kolejnych sukcesów – zarówno literackich, jak i zawodowych.
materiał: Beata Stasinowska, Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria















Czytaj również
Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.
(czytaj więcej)Mozaika wielkanocnych tradycji. Rozmowa z Hanną Łopatyńską

Rozmowa z Hanną Łopatyńską, kierownikiem Działu Folkloru i Kultury Społecznej Muzeum Etnograficznego w Toruniu
(czytaj więcej)Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)