Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2022

Harcerska brać w Kowalwku. Najlepsi snajperzy otrzymali nagrody

fot. pow.

fot. pow.

W sobotnie przedpołudnie 25 czerwca br. Jednostkę Ratownictwa# Specjalnego odwiedzili nakielscy harcerze, którzy zaplanowali zajęcia szkoleniowe dla najmłodszych.

Ratownicy JRS przygotowali kilka punktów szkoleniowych w ramach których harcerska brać mogła doskonalić umiejętności z zakresu obsługi karabinków sportowych kbks oraz oddać pierwsze strzały. Hufiec ZHP Nakło od początku istnienia JRS czyli blisko od 20 lat związany jest z działalnością ratowników z Kowalewka. Ta współpraca wynika z harcerskiego rodowodu strażaków z Kowalewka, którzy niegdyś swoją służbę pełnili w 141 Bydgoskiej Drużynie Harcerskiej ,,HABAS’’ im. 27 WDP AK , a także wielu z pośród nich było instruktorami w Centralnym Ośrodku Lotniczym ZHP. Należy również wspomnieć, że to dzięki przychylności Hufca Nakło oraz komendantki hm. Teresy Bachty pierwszą siedzibę jednostka miała w miejscowości Drążno, gdzie przejęła obiekty po byłej harcerskiej stanicy konnej i tak zawiązała się ówczesna Jednostka Poszukiwawczo-Ratownicza w Drążnie. Przybyłe na zajęcia do Kowalewka drużyny harcerskie „Zawiszacy” oraz „Cietrzewie” zostały również zapoznane z podstawami udzielania pierwszej pomocy w przypadku ran postrzałowych, a także z metodami ewakuacji osób poszkodowanych. Jednym z tradycyjnych punktów zajęć było tradycyjne ognisko harcerskie po którym nastąpił apel w trakcie którego miały miejsce podniosłe uroczystości złożenia Ślubowania Zuchów, oraz złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego i awansów na poszczególne funkcje. Komendant JRS Krzysztof Napieralski wraz z Z-cą Robertem Światłowskim na ręce instruktorów harcerskich złożyli pamiątkowe Coiny JRS i nagrody dla najlepszych harcerskich snajperów.

Materiał: JRS Kowalewko

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (2)

  fff, w dniu 28-06-2022 14:20:27 napisał:

  dajcie spokój z tym całym kowalewkiem. po co to zamieszcza ten portal ? całe to osp niby to zupełnie niepotrzebna maskarada i zupełnie nie pasują do otoczenia.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Felcio, w dniu 28-06-2022 14:43:48 napisał:

  Cienkie bolki z Kowalewko pisowska jednostka i propaganda.....beznadzieja.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  PSP, w dniu 28-06-2022 14:55:47 napisał:

  Noo nie pasują do otoczenia bo cały czas coś się u nich dzieje w porównaniu do innych jednostek to Kowalewko jest najbardziej prężną i najczęściej odwiedzaną przez wiele ludzi jak i instytucji jednostką, może to zasługa ich komendanta i załogi która nie siedzi na dupie i nie czeka aż z nieba skapnie tylko działa, bardzo mocno mi się wydaje że te cienkie bolki mają ogromną wiedzę i wielkie możliwości fizyczne, więc Panowie i Panie weźcie z nich przykład a nie tylko siedzicie o czekacie aż się syrena załączy i będziecie mogli jechać lać wodę bo to dopiero jest beznadzieja

  odpowiedz

  • 1 (1)

  GTKcynia, w dniu 28-06-2022 16:09:01 napisał:

  Tam przynajmniej trawa skoszona a nie to co w Kcyni na boisku

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Janusz, w dniu 28-06-2022 16:55:23 napisał:

  A ja myślę że tych ludzi z tej jednostki trzeba skierować na badania...

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Felcio, w dniu 28-06-2022 17:52:11 napisał:

  Na badania to chyba za późno...nikt by nie przeszedł same zwichnięcia

  odpowiedz

  • 0 (2)

  a, w dniu 28-06-2022 18:01:15 napisał:

  Proponuję tym rożnym pojechanym,ze zamiast wylewać tu swoją agresje ,przelewać ją tam gdzie robicie zawsze, w swoim domu. A tak naprawdę te pisanie to patologia pisze!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Kcyniaki Cebulaki, w dniu 28-06-2022 21:28:20 napisał:

  Gmina Kcynia to zaścianek powiatu i skansen, nicość. "Dom kultury" pod każdym sklepem

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Pablo, w dniu 02-07-2022 13:07:27 napisał:

  A czy Miasto Kcynia wspiera strzelnicę i jednostkę??? Przecież to darmowa reklama Kcyni! Czy tam jest jakiekolwiek pojęcie marketingu?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)