Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 sierpnia 2023

Gruzja to nie tylko pyszne chaczapuri. Z czego jeszcze słynie?

fot. pow.

fot. pow.

Gruzja to kraj, który urzeka i zaskakuje. Choć większość z nas kojarzy ją z# takimi przysmakami, jak apetyczne chaczapuri, to Gruzja ma znacznie więcej do zaoferowania. To miejsce, gdzie jedzenie to istna ceremonia, a przygody kryją się za każdym zakrętem. Gruzja to miejsce, które zaprasza w podróż pełną smaków, niezapomnianych krajobrazów i fascynującej kultury.

Dlaczego warto wybrać się do Gruzji?

Gruzja to wyjątkowy kraj, który zachwyca nie tylko smakami, ale także swoją różnorodnością. Wybierając się tu na wakacje, możesz wybrać się na relaksujący odpoczynek w nadmorskich kurortach nad Morzem Czarnym, gdzie piaszczyste plaże i turkusowe fale stworzą rajską scenerię. Jeśli jesteś miłośnikiem aktywności na świeżym powietrzu, malownicze doliny i spektakularne przełęcze czekają na miłośników off-roadu i trekkingu. Gruzja to także wyjątkowe miasta, które odsłonią przed Tobą fascynującą historię i kulturę tego regionu. Ten kraj spełni więc oczekiwania każdego – osoby, która marzy o relaksie, takiej, która szuka okazji do aktywnego wypoczynku oraz amatorów wycieczek objazdowych ze zwiedzaniem. A wszystkie typy ofert – wczasy i wycieczki – znajdziesz wśród propozycji wyjazdów do Gruzji w ITACE.

Z czego słynie Gruzja? Krajobrazy, wino i supra

Gruzja to prawdziwy raj dla koneserów smaków. Jej kuchnia to unikatowe połączenie różnorodnych przypraw, aromatów i technik gotowania. W każdym daniu poczujesz duszę kraju i jego mieszkańców. Ale to nie tylko kulinaria czynią Gruzję tak wyjątkową. To także majestatyczne krajobrazy – od stromych szczytów Kaukazu po obsadzone winnicami doliny. A co powiesz na tradycyjne wino, które ma tu ponad 8000-letnią historię? W Gruzji wino to nie tylko napój, to cała opowieść o tradycji, przyjaźni i radości z życia. Wino i kuchnia łączą się na gruzińskim stole, a przy nim poznasz gościnność mieszkańców Gruzji, dla których przyjęcie gościa jest świętym obowiązkiem. Gruzini ugoszczą Cię podczas supry, czyli tradycyjnej uczty, najlepszymi trunkami, wieloma pysznymi daniami, ale zanim skosztujesz tego wszystkiego, tamada wygłosił naprawdę długi i płomienny toast. O tym, dlaczego Gruzja, to kraj szczęśliwych ludzi, przeczytasz na blogu ITAKI.

Atrakcje Gruzji – co warto zobaczyć?

Podczas urlopu lub wycieczki po Gruzji, koniecznie odwiedź Tbilisi – stolicę pełną kontrastów, gdzie współczesność miesza się z historią na każdym kroku. Na miłośników wina, gotowych na podróż po winnicach i beztroskie wiejskie klimaty czeka romantyczna Kachetia. Swanetia oczaruje Cię górami, kamiennymi wieżami i niesamowitą przyrodą. Czarnomorska Batumi to zupełnie inny świat – ultranowoczesne miasto z przepięknym ogrodem botanicznym i urokliwym wybrzeżem. To doskonałe miejsce na wakacyjny wypoczynek z rodziną. Masz duszę podróżnika i odkrywcy? Nie możesz przegapić niezwykłych klasztorów w regionie Kaukazu, które kryją się w górskich wnętrzach oraz urzekających średniowiecznym klimatem Tuszetii i Chewsuretii, słynących z miejsc, gdzie czas jakby się zatrzymał – starych kamiennych miast i górskich niezdobytych twierdz.

Krótko mówiąc, Gruzja to nie tylko kulinarny raj, ale także miejsce pełne fascynujących miejsc, zabytków i zapierających dech krajobrazów. Niezależnie od tego, czy jesteś pasjonatem kulinariów, miłośnikiem przygód czy odkrywcy kultury, chcesz odpocząć na plaży, zwiedzać czy aktywnie spędzić czas – Gruzja z pewnością spełni Twoje oczekiwania i zapewni Ci niezapomniane wrażenia.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)