Dziś mamy 22 marca 2025, sobota, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2024
Wiadomości z regionu

Groził matce nożem. Chciał zmusić kobietę do podpisania dokumentów

fot. KPP Wagrowiec

fot. KPP Wagrowiec

Za kraty celi trafił 34-letni recydywista #z Wągrowca, który groził matce pozbawieniem życia, zmuszając jednocześnie do podpisania dokumentów. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Wągrowcu tymczasowo aresztował oprawcę na 3 miesiące.

W ubiegły czwartek policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego interweniowali w jednym z mieszkań w Wągrowcu, gdzie skonfliktowany z matką syn stwarzał dla niej zagrożenie. Ze zgłoszenia wynikało, że konflikt urósł do tego stopnia, że mężczyzna groził kobiecie pozbawieniem życia, trzymając w ręku nóż. Podłożem tego miała być chęć zmuszenia matki do podpisania korzystnych dla niego dokumentów.

Interweniujący policjanci obezwładnili 34-latka, zatrzymali i doprowadzili do wągrowieckiej jednostki Policji, gdzie został osadzony w celi PDOZ.

Śledczy którzy przyjęli zawiadomienie w sprawie zachowania syna, w trakcie badania sprawy ustalili również, że to zachowanie miało nie być incydentalne. Kobieta żyła w strachu, bowiem zatrzymany już wcześniej w tym roku miał grozić matce, że rozszczelni instalację gazową i wysadzi ją wraz z jej domem.

Mężczyźnie postawiono zarzuty z art 190 par 1 Kodeksu Karnego – groźby popełnienia przestępstwa na szkodę matki, a także art 191 Kodeksu Karnego – stosowania przemocy i gróźb w celu zmuszenia do określonego zachowania. Mężczyzna składał wyjaśnienia, jednak do zarzutów się nie przyznawał.

Sąd dysponując przygotowanym przez śledczych materiałem dowodowym, mając na uwadze również, że zatrzymany mężczyzna jest recydywistą – w 2022 roku odbywał karę 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo z art 190a par1 KK – przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Wągrowcu i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztowania. Za zarzucane mężczyźnie czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Mateirał: asp. Dominik Zieliński

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (4)

    O Boże-na, w dniu 11-06-2024 13:39:04 napisał:

    Co za typ.Kto go spłodził.

    odpowiedz

    • -1 (1)

    matka, w dniu 11-06-2024 17:35:39 napisał:

    Tego delikwenta wysłać na wojnę do Ukrainy i przygotować do odstrzału

    odpowiedz

    • 0 (0)

    Astrachański pulemiot, w dniu 13-06-2024 15:52:12 napisał:

    Chyba balladę o Januszku oglądał damski bokser

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
0

Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej 21 marca zostanie # podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat odnotowano w # Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.

(czytaj więcej)
0

100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami

(czytaj więcej)