Dziś mamy 3 października 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

10 sierpnia 2022

Grand Prix. Tenisowy turniej cieszyły się dużym zainteresowaniem

fot. pixabay

fot. pixabay

W dniach 5-7 sierpnia odbył się trzeci, ostatni w tym roku turniej Grand Prix pod patronatem Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.


W całych rozgrywkach wzięło udział 33 Zawodników. W czerwcu wystąpiło 16 osób, w lipcu 20, zaś w sierpniowym Grand Prix padła rekordowa, największa od 4 lat frekwencja- w turnieju zagrało 24 tenisistów m.in. z Wałcza, Poznania, Piły, Torunia, Złotowa i okolic Nakła.

Tegorocznym zwycięzcą sierpniowego Grand Prix został Paweł Szmalc z Torunia. W finale pokonał Tomasza Dłużaka w supertiebreaku, zaś w półfinale wygrał z Karolem Michałkiewiczem. Trzecią lokatę zdobył Michałkiewicz, pokonując w trzech setach Jana Kwasigrocha.

Półfinały:
Tomasz Dłużak – Jan Kwasigroch 2:1 (6:0, 3:6, 10:6)
Paweł Szmalc – Karol Michałkiewicz 2:0 (6:2, 6:3)

Mecz o 3. miejsce:
Jan Kwasigroch – Karol Michałkiewicz 1:2 (6:4, 1:6, 9:11)

FINAŁ:
Paweł Szmalc – Tomasz Dłużak 2:1 (4:6, 7:5, 10:2)

Tym samym, Paweł Szmalc wygrał drugi turniej Grand Prix w tym roku i ze sporą przewagą wygrał klasyfikację generalną całego cyklu. Za nim uplasował się Michałkiewicz, zaś trzecia pozycja przypadła Dłużakowi, który wyprzedził „rzutem na taśmę” Jakuba Pokorskiego, uzyskując lepszy wynik w turnieju finałowym.

KLASYFIKACJA GENERALNA:
1. Paweł Szmalc – 28 pkt.
2. Karol Michałkiewicz – 20.5
3. Tomasz Dłużak - 19
4. Jakub Pokorski - 19
5. Jan Kwasigroch - 16
6. Dariusz Jarczyński - 11
7. Maksymilian Holec - 11
8. Szymon Opieczonek – 10
9. Włodzimierz Siuchniński - 9
10. Stanisław Kwasigroch – 9

Najlepszym w kategorii „45+” okazał się Dariusz Jarczyński.

Na zakończeniu obecni byli starosta nakielski Tadeusz Sobol oraz Prezes NTT Sokół Jacek Janikowski, który dokonał podsumowania cyklu Grand Prix. Tenisiści z rąk starosty otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.

Dziękujemy Starostwie Powiatowemu w Nakle nad Notecią za wsparcie finansowe i pomoc w organizacji rozgrywek Grand Prix.

Cykl Grand Prix 2022 o Puchar Starosty Nakielskiego w tenisie ziemnym mężczyzn można uznać za zakończony i już dziś zapraszamy na Grand Prix 2023!

Najbliższy turniej na nakielskich kortach odbędzie się w dniach 2-4 września- Turniej o Puchar Burmistrza Nakła nad Notecią. Serdecznie zapraszamy!

Materiał: Nakielskie Towarzystwo Tenisowe Sokół

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)