Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

17 czerwca 2022

Wycieczka do Trójmiasta. Uczestnicy odwiedzili najważniejsze miejsca

fot. powierzone

fot. powierzone

Czterdziestoosobowa grupa uczniów z klas IV do VII Niepublicznej Szkoły Podstawowej w # Olszewce, wyjechała na dwudniową wycieczkę do Trójmiasta.


Uczestnicy wycieczki dotarli na szczyt Kamiennej Góry w Gdyni. To usytuowane w centrum miasta wzgórze, z którego roztacza się malowniczy widok na port oraz Skwer Kościuszki. Położone jest blisko Gdyńskiego Centrum Filmowego słynnego z festiwalu filmowego w Gdyni. Po wejściu na szczyt mogli podziwiać panoramę Gdyni. Kolejnym punktem było dotarcie na plażę miejską, a stamtąd do miejsca gdzie stoi zacumowany Dar Pomorza i ORP Błyskawica.

Pierwszego dnia uczniowie dotarli również na molo sopockie, a stamtąd udali się do Stegny gdzie zostali zakwaterowani w hotelu Bursztynowy Sen. Wieczorem cała grupa udała się na długi spacer nad morze. Drugiego dnia zwiedzili Westerplatte i Gdańsk. Mogli podziwiać Fontannę Neptuna, Drogę Królewską (ulicę Długą i Długi Targ), Bramę Żuraw - największy i najstarszy z zachowanych dźwigów portowych średniowiecznej Europy  zbudowany w latach 1442-1444. Spełniał on dwie funkcje – służył do stawiania masztów i przeładunku towarów, a jednocześnie był bramą miejską, ulicę Mariacką i Bazylikę Mariacką, a z jej wieży piękną panoramę miasta.

materiał: Grażyna Kamińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)