Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

29 czerwca 2022

Ostatnie spotkanie przed wakacjami. Panie omówiły nastrojową powieść

fot. powierzone

fot. powierzone

Ostatnie przed wakacyjną przerwą, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w # Trzeciewnicy poświęcone było powieści Kristin Hannah „Odległe brzegi”.

 Autorka znana jest z pięknych i zapadających w pamięć książek, jak choćby „Słowik”, „Zimowy ogród” czy „Gdzie poniesie wiatr”. Omawianej lektury na pewno nie można zaliczyć do jej najlepszych pozycji. Książka co prawda jest ciepła, nastrojowa i dobrze się ją czyta, ale brakuje w niej dreszczyku emocji i napięcia. Główna bohaterka Elizabeth całe dotychczasowe życie poświęciła wychowaniu córek, dbaniu o dom i potrzeby najbliższych. W wieku czterdziestu pięciu lat nagle orientuje się, że zapomniała w tym wszystkim o sobie. Postanawia wrócić do swojej największej pasji - malowania. Dodatkowo jej małżeństwo przeżywa kryzys, a małżonkowie muszą odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań, dotyczących ich relacji.

W końcu podejmują bardzo trudną decyzję o separacji. Żyjąc osobno, rozwijają się, odnajdują pasję i szczęście, ale w dalszym ciągu czegoś im brakuje. Książka w ciepły i refleksyjny sposób opowiada o życiu, rodzinie oraz o szukaniu w niej miłości.
Na kolejne spotkania Klubu DKK zapraszamy we wrześniu.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

materiał: Jolanta Dąbrowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)