Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

17 czerwca 2022

Bajki i baśnie tematem spotkania. Udana wizyta w bibliotece

fot. powierzone

fot. powierzone

Biblioteka w Trzeciewnicy miała ostatnio przyjemność gościć uczniów klas # I, II i III szkoły podstawowej.

Tematem przewodnim naszego spotkania były popularne bajki i baśnie. Po przywitaniu i rozmowie na temat ulubionych tytułów dzieci wysłuchały z uwagą krótkiego opowiadania „Bajeczny sen”. Ich zadaniem było wychwycenie z tekstu ukrytych tytułów bajek. Udało to im się znakomicie. Równie dobrze poradzili sobie z układaniem rozsypanki tekstowej oraz odgadywaniem bajkowych zagadek.

Przy kolejnym zadaniu uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę bibliotekarza układając książki w kolejności alfabetycznej. Na zakończenie naszego spotkania każdy miał okazję stworzyć okładkę wymyślonej przez siebie bajki. Nie mogło zabraknąć słodkiego akcentu i rozdania symbolicznych zakładek.

materiał: Kamila Matylis

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)