Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

30 września 2022

Europejski Dzień Języków. Uczniowie wzięli udział w konkursie

fot. pow.

fot. pow.

W trakcie roku szkolnego podejmowanych jest wiele inicjatyw #oraz przedsięwzięć, które uczniom i nauczycielom dają szanse „rozwinąć skrzydła”, potrenować kreatywność, poczuć się inaczej niż w ławce szkolnej, stanąć do konkursów i przekonać się, jak fajna może być nauka.

Takim dniem jest niewątpliwie Europejski Dzień Języków, który został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy i obchodzony jest w całej Europie 26 września.

Uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. B. Romanowskiego w Nakle nad Notecią po raz kolejny w tym czasie zamienili sale lekcyjne w kolebki państw europejskich. Mogliśmy przenieść się min. do Rumunii, Grecji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Chorwacji oraz Francji.
Kreatywność oraz zaangażowanie młodzieży i wychowawców sprawiło, że odbyliśmy niebywałą podróż zmysłowo – kulinarną, chłonąc klimat danego kraju.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za niesamowite wrażenia a zwycięzcom serdecznie gratulujemy
Wyniki Konkursu w ramach IV obchodów Europejskiego Dnia Języków:
I miejsce - klasa I TŻŚb z wychowawcą p. Ewą Skieresz
II miejsce - klasa IV TSp z wychowawcą p. Joanną Rosińską - Bury
III miejsce - klasa III PS z wychowawcą p. Michałem Swobodą

Wyróżnienie
- klasa II PS z wychowawcą p. Joanną Świderską
- klasa I TZŚa z wychowawcą p. Wiolettą Ossowską
- klasa I TS z wychowawcą p. Bogdanem Ślagowskim

Materiał: Renata Łabich

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 5 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)