Dziś mamy 30 listopada 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

22 października 2021

Dzień pełen emocji. Pokaz muzyki z różnych rejonów świata

fot. pow.

fot. pow.

19 października Przedszkole Niepubliczne ,,Donald” odwiedził# Pan Sławomir Głowala. Celem wizyty było zapoznanie przedszkolaków z muzyką pochodzącą z różnych rejonów świata, a także prezentacja etnicznych instrumentów, ich nazw, specyfiki oraz sposobów gry.

Dzieci za sprawą magicznych dźwięków mogły przenieść się w zupełnie inną rzeczywistość. Spośród szeregu instrumentów, takich jak np. różne rodzaje bębnów (szczelinowy, gadający, gita, ramowy) oraz pozostałych, jak np: dżemba, kongo, kalimba czy berimbao przedszkolaki mogły pod okiem naszego gościa zagrać na nich wydobywając przeróżne dźwięki. Sprawiło to naszym małym milusińskim ogromną radość. Donaldziaki tworzyły wspólne pociągi poruszające się w rytmie muzyki, zagrały także na różnego rodzaju bębnach, a także innych instrumentach w składach orkiestrowych. Indywidualnie doświadczono także grania na bębnie z owocu tykwy.

Dzieci pod ogromnym wrażeniem pokazu, pełne emocji opowiedziały swoim rodzicom o tej niezwykłej przygodzie w której przyszło im uczestniczyć.

Materiał: mgr Justyna Szatlach - Niepubliczne Przedszkole Donald w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)