Dziś mamy 11 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 września 2023

Dzień Otwarty w Ośrodku Braille`a. Spotkanie w najbliższy piątek

fot. powierzone

fot. powierzone

W ramach obchodów Dnia Osób #z Niepełnosprawnością ZUS zaprasza na Dzień Otwarty w Ośrodku Braille`a w Bydgoszczy.

Budzimy zrozumienie – pod takim hasłem odbędzie się 22 września Dzień Osób z Niepełnosprawnością organizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Z tej okazji Oddział ZUS w Bydgoszczy wspólnie z K-PSOSW nr 1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy zaprasza osoby z niepełnosprawnościami, ich bliskich na Dzień Otwarty w Ośrodku Braille`a.

- Na Dzień Otwarty w Ośrodku Braille`a zapraszamy przede wszystkim rodziców przyszłych przedszkolaków i uczniów, którzy będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną placówki i poznać pracujących w nim pedagogów.  Dzieci i młodzież, która uczęszcza do Ośrodka, przygotowała na ten dzień wiele atrakcji m.in. ścieżkę sensoryczną dla najmłodszych, kulinarne show, zmagania sportowe, czy występy artystyczne - informuje Krystyna Michałek, Rzecznik Regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

W czasie organizowanego wydarzenia będzie można także skorzystać z porad wielu ekspertów: ZUS, NFZ, PFRON, czy poradni psychologiczno-pedagogicznej. To dobra okazja, by w jednym miejscu uzyskać kompleksowe informacje z wielu instytucji, dotyczące świadczeń dla osób z niepełnosprawnością.

Wydarzenie odbędzie się 22 września br. w godz. 10–13.00 w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille`a przy ul. Krasińskiego 10.

Serdecznie zapraszamy.

Materiał: Krystyna Michałek / regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

Oceń artykuł: 5 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Budowa magazynów
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
0

Sprawdzono zabawki dźwiękowe. Czy wszystkie są bezpieczne?

Sprawdziliśmy bezpieczeństwo 50 zabawek dźwiękowych oraz #41 interaktywnych dla dzieci do lat 3 – m.in. poziom wydawanego dźwięku, małe części, właściwości mechaniczne i fizyczne, oznakowanie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola produktów oferowanych luzem. Nieprawidowości w 83 sklepach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych #(IJHARS) przedstawia wyniki przeprowadzonej w II kwartale 2023 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej oferowanych luzem: mięs, przetworów mięsnych (kiełbas i wędzonek) oraz serów żółtych.

(czytaj więcej)
0

Programowanie to świetna zabawa. Jak rozpocząć naukę kodowania?

Szukasz mądrej rozrywki na długie jesienne wieczory dla siebie i swoich dzieci? Zacznijcie #programować! Niezależnie od tego, ile macie lat, na naukę kodowania nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Podpowiadamy, jak zacząć.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)