Dziś mamy 26 stycznia 2022, środa, imieniny obchodzą:

16 listopada 2021

Dzień Niepodległości w „Żegludze”. Były mecze, dyplomy i lekcja historii

fot. pow.

fot. pow.

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w# Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej odbyły się dwa turnieje piłki siatkowej.

Pierwszy miał charakter powiatowy, odbył się 10 listopada 2021 roku.

Uczestnikami byli:

1. Zespół Szkół Ponadpodstawowy im. Stanisława Staszica
2. Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej
3. Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Lubaszcza
4.Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Kołaczkowa

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce Zespół Szkół Ponadpodstawowy im. Stanisława Staszica
2 miejsce Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej
3 miejsce Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Lubaszcza
4 miejsce Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Kołaczkowa

Drugi odbył się 12 listopada 2021 roku. Uczestnikami byli uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, którzy wystawili reprezentacje czterech roczników.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce reprezentacja klas pierwszych
2 miejsce reprezentacja klas trzecich
3 miejsce reprezentacja klas czwartych
4 miejsce reprezentacja klas drugich

Ponadto uczniowie uczestniczyli w turnieju DARTA oraz rozegrano pojedynki w bilardzie.

Tego samego dnia odbyła się w uczniowie ZSŻŚ uczestniczyli w ciekawej lekcja historii. Pani kustosz Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle- Anna Sergott przedstawiła wykład "Kuchnia okresu odzyskania niepodległości". Zachwyceni słuchaliśmy ilustrowanej zdjęciami opowieści o zwyczajach kulinarnych mieszkańców wsi, poznaliśmy też przepis na zupę "obleci stodółka". Wielkie zdziwienie wywołała informacja o liczbie prowadzonych w Nakle restauracji, szynków, jadłodajni. Nie będziemy zdradzać więcej szczegółów wykładu ale 50 minut słuchaliśmy oczarowania opowieści o kulinariach czasów młodej niepodległości.

Dyrektor szkoły, Kazimierz Toczko, uroczyście otworzył turnieje i w kilku słowach odniósł się do obchodów 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po zakończeniu zawodów wręczył zwycięzcom pamiątkowe dyplomy i puchary.

Materiał: Bogdan Ślagowski - ZSŻŚ w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)