Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

05 października 2022

Dzień Języków Obcych. Rozstrzygnięto konkurs

fot. powierzone

fot. powierzone

Z okazji Dnia Języków Obcych obchodzonego # 26 września nauczyciele języka angielskiego zorganizowali w Zespole Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu Konkurs Językowy.

Polegał na wyborze cytatu lub powiedzenia w języku angielskim i przedstawieniu go na kartce graficznie lub plastycznie, tak aby rysunek tłumaczył znaczenie słów. Technika wykonania prac była dowolna.

Cele rywalizacji to przede wszystkim: motywowanie młodzieży do nauki języka angielskiego w ciekawy i przyjemny sposób oraz rozwijanie zdolności plastycznych uczniów. Szesnastu wychowanków ZS wzięło udział w zabawie. Dziękujemy za przygotowane prace.

Wyniki konkursu:

I MIEJSCE – Kacper Kołata 2b
II MIEJSCE – Wiktoria Karabasz 2b
III MIEJSCE – Oliwia Błaży 1c

materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)