Dziś mamy 19 sierpnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2022

Dzieci zwiedziły nakielską komendę. Największą atrakcją był radiowóz

fot. pow.

fot. pow.

Dzieci z przedszkola „Tęczowe Wzgórze” odwiedziły nakielskich# policjantów, zwiedzały jednostkę i przyglądały się pracy funkcjonariuszy. Maluchy wysłuchały też cennych informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Nakielscy policjanci gościli w miejscu swojej pracy dzieci z przedszkola „Tęczowe Wzgórze”, które działa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle. Pracę policjantów przybliżyła im mł. asp. Zofia Wrzeszcz z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii KPP w Nakle.
Goście zwiedzili stanowisko kierowania jednostki, gdzie dowiedzieli się, jak wygląda praca oficera dyżurnego. Zza krat zobaczyli także, jak wygląda policyjny areszt, a policjantka będąca ich przewodnikiem opowiedziała kto i za co może trafić do cel aresztu.

Niewątpliwą atrakcją był policyjny radiowóz, za którego kierownicę każde chętne dziecko mogło wsiąść i poczuć się jak prawdziwy policjant. Najwięcej radości i uśmiechu na dziecięcych twarzach wywołało spotkanie z asp. Rafałem Stasiakiem, przewodnikiem policyjnego psa. Funkcjonariusz opowiadał, jak wygląda praca przewodnika. Zaprezentował też krótki pokaz umiejętności czworonoga. Przy tej okazji dzieci mogły poćwiczyć bezpieczną postawę, którą należy przybrać podczas ataku groźnego zwierzęcia.

Zwiedzanie komendy dzieci zakończyły w świetlicy jednostki, gdzie mł. asp. Zofia Wrzeszcz przeprowadziła pogadankę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przypomniała najważniejsze przepisy i informowała, jak powinien zachowywać się pieszy, aby być bezpiecznym podczas poruszania się po drogach. Zwróciła też uwagę, jak ważne dla bezpieczeństwa pieszych jest korzystanie z odblasków.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaskowe prezenty ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Czy pompy ciepła się psują? Na te rzeczy warto zwrócić uwagę podczas instalacji

W związku z wysokimi cenami gazu i węgla, a także rosnącą świadomością# ekologiczną konsumentów, coraz więcej Polaków decyduje się na zainstalowanie pomp ciepła. Pomagają w tym dofinansowania, które mogą pokryć nawet 90 proc. kosztów montażu i sprzętu. Za instalację należy zapłacić od 40 do 60 tysięcy złotych – cena zależy m.in. od mocy urządzenia. Pompy ciepła uznawane są za dobre i niezawodne rozwiązanie. Jak często ulegają awarii? I na co zwrócić uwagę podczas instalacji?

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)