Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

10 maja 2022

Dzieci przyglądały się pracy policjantów. Wysłuchały też pogadanki

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Dzieci z Przedszkola w Białośliwiu odwiedziły# nakielskich policjantów. Maluchy przyglądały się pracy mundurowych, dowiedziały się wiele na temat ich pracy i zwiedzały jednostkę. Wysłuchały także pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci z nakielskiej komendy, prowadząc działalność profilaktyczną, odwiedzają szkoły i przedszkola na terenie całego powiatu. Zdarza się również, że z wizytą do funkcjonariuszy przybywają dzieci. Tak też było wczoraj (09.05.22), kiedy mundurowych odwiedziły dzieci z Samorządowego Przedszkola w Białośliwiu. Ich przewodnikami były policjantki: mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. Monika Sobieszczyk.

Dzieci zwiedziły stanowisko kierowania popularnie zwane „dyżurką”, gdzie poznały pracę oficera dyżurnego i dowiedziały się jak prowadzona jest korespondencja radiowa z patrolami pełniącymi służbę w terenie. Zza krat zobaczyły także policyjny areszt i dowiedziały się kto i za co może do niego trafić.

Przedszkolaki obejrzały też policyjne radiowozy i motocykle, chętnie siadając „za sterami” tych uprzywilejowanych pojazdów. Sporym zainteresowaniem cieszył się również tzw.: „Niebieski Pokój”, wykorzystywany podczas czynności z udziałem małoletnich.
Największą atrakcją dla maluchów było spotkanie z policyjnymi czworonogami i ich przewodnikami, którzy opowiedzieli o swojej służbie, prezentowali umiejętności psów i pokaz ich tresury.

Na zakończenie wizyty policjantki przekazały dzieciom odblaski i przeprowadziły lekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer Prasowy KPP w Nakle 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)