Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 maja 2022

Dzieci poznały zakamarki biblioteki. Był słodki upominek i zakładka do książki

fot. pow.

fot. pow.

Biblioteka w Trzeciewnicy gościła ostatnio w# swych progach niezwykle miłych gości. Odwiedziły ją dzieci z lokalnego przedszkola.

W trakcie spotkania przedszkolaki mogły zobaczyć i poznać zakamarki biblioteki, dowiedzieć się co trzeba zrobić, aby być jej czytelnikiem oraz jak należy traktować książki. Zapoznały się również z księgozbiorem samodzielnie buszując po bibliotecznych półkach. Z zainteresowanie wysłuchały też opowieści o przygodach „Mopsa Klopsa”. Dowiedziały się również na czym polega program „Mała książka, wielki człowiek”.

Na zakończenie spotkania maluchy dostały słodki upominek i zakładkę do książki. Mamy nadzieję, że będziemy się teraz z nimi często widywać!

Materiał: Kamila Matylis - PIMBP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)