Dziś mamy 21 października 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

14 września 2021

Dzieci poznały pracę policjanta. Zobaczyły też jak wygląda komenda

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Nakielscy policjanci gościli w miejscu swojej pracy dzieci z# Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko”. Przewodnikiem po komendzie była mł. asp. Zofia Wrzeszcz, która dodatkowo przeprowadziła krótką prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj (13.09.21) do nakielskiej komendy zawitały przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko”. W murach jednostki gości powitała mł. asp. Zofia Wrzeszcz z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Dzieci obejrzały radiowozy, a z największym zainteresowaniem oglądały tylną część jednego z uprzywilejowanych aut, przeznaczoną dla osób zatrzymanych. Następnie policjantka pokazała zwiedzającym tzw. „Niebieski pokój”, który jest specjalnie wyposażony i przygotowany do przesłuchań najmłodszych.

Na zakończenie spotkania, w świetlicy jednostki, mł. asp. Wrzeszcz przeprowadziła lekcję o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dzieci poznały znaki i sygnały drogowe oraz usłyszały wiele na temat zasad poruszania się po trasach pieszych. Nabytą wiedzę przedszkolaki chętnie ćwiczyły na tzw.: „miasteczku ruchu drogowego”.

W nagrodę za bardzo aktywny udział w zajęciach maluchy otrzymały odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)