Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2022

Działania pod nazwą "Pierwszeństwo". Policjanci na drogach powiatu

fot. powierzone

fot. powierzone

Wczoraj na drogach powiatu nakielskiego policjanci referatu ruchu drogowego prowadzili działania pn.: „Pierwszeństwo”. Miały one na celu# poprawę bezpieczeństwa użytkowników tras.

Wczoraj (5.12.22) na trasach powiatu nakielskiego policjanci referatu ruchu drogowego prowadzili działania pn.: „Pierwszeństwo”, których celem było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn kolizji i wypadków, dlatego mundurowi sprawdzali, czy kierujący ustępują pierwszeństwa podczas włączania się do ruchu oraz podczas zmiany pasa ruchu. Weryfikowano również, czy kierowcy udzielają pierwszeństwa pieszym, a także kontrolowano prędkość, z jaką przemieszczały się pojazdy zbliżające się do przejść dla pieszych.

W trakcie trwania działań funkcjonariusze ujawnili 35 wykroczenia w tym 9 związanych bezpośrednio z nieustąpieniem pierwszeństwa. Sprawcy wykroczeń ponieśli konsekwencje przewidziane prawem. Na trasach powiatu nakielskiego nie odnotowano zdarzeń drogowych, których przyczyną było nieudzielenie pierwszeństwa.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 24

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)