Dziś mamy 25 marca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

26 stycznia 2023

Dużo wiedzą na temat przyrody. Jeżyki poznały zwyczaje ptaków

fot. powierzone

fot. powierzone

Wokół nas zmienia się krajobraz, nikną pola uprawne i łąki, pojawiają się zarośla, zagajniki. Coraz częściej spotykamy w pobliżu# naszych domów ptaki i słyszymy ich śpiew. Warto zachęcić dzieci do obserwacji życia ptaków, poznawania ich zwyczajów.

Jeżyki z Przedszkola Donald posiadają bardzo dużą wiedzę na temat przyrody. Świetnie poradziły sobie z zagadkami o ptakach, gra prawda-fałsz nie sprawiła im problemu. Potrafią naśladować odgłosy tych pięknych stworzeń, rozumieją w jaki sposób pomagać ptakom zimą, gdy trudno zdobyć pożywienie. Przedszkolaki wysłuchały fragmentu opowiadania o Wróbelku Elemelku, który bardzo martwił się o swój pusty brzuszek. Na szczęście otrzymał pomoc od dzieci, po tym jak dzióbkiem zastukał do szkolnego okna. Po zadaniach i zabawach, Jeżyki dowiedziały się jakie ptaki zostają u nas na zimę, jakie odlatują, a które przylatują do Polski z zimniejszych rejonów świata. Następnie dzieci wykonały piękne kolorowe ptaszki z papieru oraz piórek i ozdobiły nimi pusty karmnik. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane tematem, obejrzały przygotowaną wystawę książek o ptakach i otrzymały słodkości. To była ciekawa lekcja.

Materiał: Anna Splitt

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)