Dziś mamy 5 lutego 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

28 listopada 2022

Dni Edukacji Ekologicznej. Konkurs „Odnawialne źródła energii”

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 21 - 29 listopada 2022r. odbyła się czwarta edycja Dni Edukacji Ekologicznej organizowanych w ramach #europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w lekcjach dotyczących ekologii, kryzysu klimatycznego, zdrowego odżywiania i higieny osobistej.

W ramach szkolnego święta ekologii Zespół Przyrodniczy SP2 zorganizował szkolny konkurs dla klas 1 – 8 pod hasłem: „Odnawialne źródła energii”. Zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej o dowolnej technice. Głównym celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży problemami racjonalnego gospodarowania energią, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko, promowanie wykorzystywania odnawialnych źródeł energii oraz wskazanie praktycznego zastosowania energii odnawialnej w życiu codziennym.

Do komisji konkursowej wpłynęło 70 prac. Każdy z wielkim zaangażowaniem włączył się w interpretację plastyczno- techniczną podanego tematu. Wykonano piękne prace, w których zastosowano dużo różnych technik. Wybranie zwycięzców stało się ogromnym wyzwaniem – wykonane przez uczestników prace były estetyczne, kreatywne i bardzo różnorodne. W naszym konkursie nie ma przegranych – każdy uczestnik otrzymał nagrodę za udział.

Wyniki konkursu:
Klasy 1- 3:
I miejsce: Kacper Płocieniczak kl.1b
II miejsce: Wojciech Zieliński kl. 2b
III miejsce: Maja Palka kl.3a
Klasy 4-6:
I miejsce: Kornelia Piotrowska kl. 4c
II miejsce: Wiktor Leśniewski kl. 6b
III miejsce: Wiktor Władymirow kl. 6a
Klasy: 7-8
I miejsce: Anna Bajdała kl. 8e
II miejsce: Wiktoria Gil kl. 8a
III miejsce: Aleksander Nelka kl. 8d

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości i naprawdę pięknych prac.

Nauczyciele Zespołu Nauk Przyrodniczych SP2

Materiał: Monika Stachowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)