Dziś mamy 19 sierpnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2022

Czym zajmuje się technik technologii szkła?

Zawody techniczne mogą wiązać się z obróbką różnych materiałów. Przykładem jest technik technologii szkła, który zajmuje się# wytwarzaniem najróżniejszych produktów na bazie szkła. Osoby pracujące w tej profesji nie powinny mieć problemu ze znalezieniem dobrze płatnej posady.

Oferty pracy dla techników technologii szkła

Na internetowym portalu Pracuj.pl często ukazują się ogłoszenia dedykowane technikom technologii szkła. Są one wystawiane przede wszystkim przez huty oraz najróżniejsze przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją szklanych wyrobów. Pracę proponują między innymi producenci bombek choinkowych i innych artykułów dekoracyjnych. Technik technologii szkła może także zdecydować się na rozpoczęcie kariery w laboratorium badawczym, w którym byłby odpowiedzialny za wytwarzanie naczyń do badań chemicznych.

Obowiązki zawodowe technika technologii szkła

W tym zawodzie kluczowym obowiązkiem jest wytwarzanie najróżniejszych wyrobów ze szkła. Osoba pracująca w tej profesji zazwyczaj zajmuje się sporządzaniem odpowiedniej masy szklarskiej, na przykład poprzez wytapianie. Technik technologii szkła może także nadzorować mechaniczne procesy wytwarzania tego surowca. Jest odpowiedzialny za formowanie masy w konkretne kształty, przestrzegając ustalonych odgórnie parametrów. Do jego obowiązków zawodowych może również należeć ozdabianie gotowych wyrobów ze szkła, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi do dekorowania.

Jaki powinien być technik technologii szkła?

Na stanowisku technika technologii szkła najlepiej odnajdują się osoby o umiejętnościach organizacyjnych, które wiedzą, jak zaplanować w czasie przygotowywanie masy szklanej i wyrabianie na jej podstawie konkretnych produktów. W tym zawodzie przydatne okażą się zdolności manualne i zmysł artystyczny – szczególnie w przypadku prac związanych z dekorowaniem szklanych powierzchni. Technik technologii szkła powinien być przygotowany na pracę zmianową, ponieważ taki tryb obowiązuje w większości dużych zakładów produkcyjnych.

Podsumowanie

Zawód technika technologii szkła może otworzyć drzwi do kariery również w innych profesjach. Osoby z doświadczeniem na tym stanowisku świetnie sprawdzą się chociażby jako specjaliści od technologii ceramicznej, decydując się na współpracę z wybranym zakładem ceramicznym.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 2 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Czy pompy ciepła się psują? Na te rzeczy warto zwrócić uwagę podczas instalacji

W związku z wysokimi cenami gazu i węgla, a także rosnącą świadomością# ekologiczną konsumentów, coraz więcej Polaków decyduje się na zainstalowanie pomp ciepła. Pomagają w tym dofinansowania, które mogą pokryć nawet 90 proc. kosztów montażu i sprzętu. Za instalację należy zapłacić od 40 do 60 tysięcy złotych – cena zależy m.in. od mocy urządzenia. Pompy ciepła uznawane są za dobre i niezawodne rozwiązanie. Jak często ulegają awarii? I na co zwrócić uwagę podczas instalacji?

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)