Dziś mamy 5 lutego 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

30 listopada 2022

Czwarta kolejka Nakielskiej Ligi Siatkówki. Tabela wyników

fot. Tomasz Marach

fot. Tomasz Marach

27 listopada w sali ZSŻŚ odbyła się czwarta kolejka Nakielskiej Ligi Siatkówki. Trzy rozegrane mecze nie przyniosły większych emocji #i zakończyły się tak, jak można to było przewidzieć przed ich rozpoczęciem.

COL – MAR Elektryka – Strefa Łochowo 2:0 (25:22, 25:18)

W poprzedniej serii spotkań Strefa postraszyła Starą Gwardię, urywając jej seta, dlatego apetyty graczy z Łochowa były rozbudzone. Zawodnicy COL – MAR-u nie pozwolili im jednak na wiele, kontrolując przebieg pojedynku niemal przez cały czas jego trwania. Od początku narzucili swój styl gry, prowadząc nawet 11:3. Później gra się nieco wyrównała, po serii błędów mroczan Strefa wyszła na prowadzenie 20:19, jednak końcówka należała już do Elektryki, która dzięki dobrej postawie Filipa Fałdowskiego zwyciężyła do 22. Druga odsłona wyglądała podobnie, jednak łochowian nie było stać na skuteczną pogoń, wobec czego Mrocza w pełni panowała nad boiskowymi wydarzeniami. Strefie zabrakło argumentów i mimo znacznej liczby zepsutych zagrywek przeciwników, nie potrafiła ona doprowadzić do tie- breaka, przegrywając do 18. Najwięcej punktów zdobył Mateusz Krupiński – 9.

NTS Kadeci – MiSSM Trzecia Fala 0:2 (17:25, 19:25)

Starcie lidera z Trzecią Falą zapowiadało się ciekawie, ale całkowicie rozczarowało. Młodzież zagrała najgorzej w tym roku, nie stawiając oporu bardziej doświadczonym zawodnikom. Ich mierna postawa nie ulegała poprawie w miarę upływu czasu, wskutek czego MiSSM bez większego wysiłku już na początku obu setów odskakiwała od rywali. Dzięki zagrywkom Jakuba Majewskiego notowała długie serie, zapewniające im komfort gry. Zwłaszcza w pierwszej partii zdemolowała rywali, prowadząc nawet 13 oczkami. W kolejnej pozwoliła przeciwnikom wyjść tylko raz na prowadzenie (10:9), po czym błyskawicznie zniwelowała straty i zbudowała bezpieczną przewagę, utrzymując ją do końca. W ekipie NTS-u poniżej oczekiwań nie zagrał jedynie Sebastian Hibner, zdobywca 13 punktów.

WDS Pińsko – MiSSM Trzecia Fala 0:2 (18:25, 9:25)

Po rozbiciu w pył Kadetów na drodze Trzeciej Fali stanęli gracze z Pińska, którzy bez wiary podeszli do tego spotkania. Ani w jednym momencie nie zdołali ukłuć faworytów, nie wychodząc na prowadzenie ani razu, nawet na początku obu odsłon. Mieli ogromne problemy z przyjęciem, popełniali mnóstwo błędów, a większa część ich zdobyczy pochodziła z prezentów przeciwników. 25:18 i 25:9 mówi samo za siebie. MiSSM dwoma zwycięstwami wskoczyła na fotel lidera, chociaż należy pamiętać, że ma o jeden mecz rozegrany więcej od reszty stawki.

Czołówki każdej klasyfikacji

Najlepsi punktujący

Jakub Majewski (MiSSM) 41 pkt
Dawid Majewski (MiSSM) 33 pkt
Mateusz Krupiński (Strefa Łochowo) 28 pkt
Najlepsi atakujący

Dawid Majewski (MiSSM) 29 pkt
Jakub Majewski (MiSSM) 27 pkt
Mateusz Krupiński (Strefa Łochowo) 19 pkt
Najlepsi serwujący

Filip Koryluk (NTS Kadeci) 5 pkt/1 bł /+4 pkt
Mateusz Bruski (NTS Kadeci) 5 pkt/2 bł/+3 pkt
Adrian Rohnka (Stara Gwardia NTS) 3 pkt/0 bł/+3 pkt
Najlepsi blokujący

Mateusz Krupiński (Strefa Łochowo) 6 pkt
Dominik Kujawa (WDS Pińsko) 5 pkt
Aleksander Hibner (NTS Kadeci) 4 pkt
Najwięcej błędów w polu zagrywki

Jakub Majewski (MiSSM) 16 błędów
Mateusz Musiał (COL- MAR) 14 błędów
Piotr Gawęda (MiSSM) 12 błędów

Kolejna, V kolejka rozegrana zostanie już w następną niedzielę 4 grudnia. Rozegrane zostaną dwa spotkania, oto rozpiska:

10:00 Col-Mar Elektryka – Stara Gwardia NTS

11:00 Strefa Łochowo – WDS Pińsko

Organizatorem rozgrywek pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią jest Nakielski Sport Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią oraz Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.

Link do galerii zdjęć: https://photos.app.goo.gl/EHcogvQQfQP4rVRM7

Materiał: Stanisław Kwasigroch / Nakielski Sport

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)