Dziś mamy 29 listopada 2023, środa, imieniny obchodzą:

29 września 2023

Co się wydarzyło w szkole? Prokuratura bada sprawę

fot. archiwum

fot. archiwum

Wszystko wskazuje na to, że w Zespole Szkół im. St. Staszica w Nakle doszło do# nadużyć. Działania prowadzi nakielska prokuratura. Sporo pytań i wątpliwości rodzi postawa organu prowadzącego, czyli powiatu.

Doniesienia na temat działań nakielskiej prokuratury w ZS im. St. Staszica w Nakle pojawiały się w przestrzeni publicznej od dłuższego czasu. Kiedy jednak chcieliśmy zweryfikować te informacje, nie było to proste. Ustaliliśmy, że postępowanie prokuratury w Nakle jest na wczesnym etapie i nikt nie usłyszał jeszcze zarzutów. Prokurator rejonowy poinformował, że zostały zabezpieczone materiały ze szkoły. – Mogę tyle powiedzieć, że jest prowadzone postępowanie, które dotyczy tej szkoły i osób związanych z tą szkołą – przekazał prokurator rejonowy Piotr Glanc. Wiadomo, że chodzi o działania dyrektora placówki Dariusz Betschera.

O sprawie rozmawialiśmy również ze starostą nakielskim Tadeuszem Sobolem, który pełni rolę organu prowadzącego. Starosta przekazał, że nie posiada szczegółowej wiedzy o działaniach prokuratury w związku z prowadzonym postępowaniem. – Reagowaliśmy, mieliśmy kontrole – powiedział jedynie, jednocześnie informując, że nie będzie się wypowiadał bez szczegółowych informacji od mecenasa, który zajmuje się obsługą prawną powiatu. Tak było jeszcze do początku tego tygodnia. Nikt nic nie wiedział, albo raczej nie chciano nam udzielić odpowiedzi na nasze pytania.

Co ciekawe, w środę 27 września, podczas sesji rady powiatu nakielskiego starosta dysponował już dużo większą wiedzą, która została przekazana radnym i opinii publicznej. Okazało się, że praktycznie wszyscy, a zwłaszcza władze powiatu wiedzą o nieprawidłowościach w tej szkole i to od dawna. Starosta poinformował w czasie sesji, że prokuratura zabezpieczyła sprzęt komputerowy zarówno z gabinetu dyrektora Betschera w szkole, jak i jego prywatny sprzęt w jego domu. O co właściwie chodzi?

„Co robi organ nadzoru?”

Jak udało nam się ustalić na podstawie nieoficjalnych informacji, jeden z pracowników szkoły - nauczyciel nabrał podejrzeń, że w szkole miało dojść do fałszowania dokumentów, a dyrektor miał utrudniać ich udostępnianie. Sprawa trafiła do bydgoskiego sądu administracyjnego. Ten wydał wyrok nakazujący udostępnienie dokumentów oraz nakładający karę grzywny na dyrektora. Mimo tego, powiat - jako organ nadzorujący pracę szkoły - nie podjął w tym czasie żadnych działań wobec dyrektora. Jednocześnie starosta powiatu przyznał, że faktycznie do organu prowadzącego napływały informacje, a także pytania o działania w sprawie szkoły. Wszystko wskazuje więc na to, że starostwo o wszystkim wiedziało i nie reagowało.

Już w czerwcu ubiegłego roku swoje stanowisko w tej sprawie przedstawiło ognisko Związku Nauczycielstwa Polskiego wydanym oświadczeniem o bezczynności starostwa w sprawie nieprawidłowości w Staszicu. Oto jego treść, która na początku czerwca ubiegłego roku została opublikowana w lokalnych mediach – Ognisko ZNP w Zespole Szkół im. St. Staszica wobec bezczynności organu prowadzącego nie ma innego wyboru, jak poinformować szerokie grono osób o przyzwoleniu na, naszym zdaniem, nieprawidłowe działanie dyrekcji ZS im. St. Staszica w Nakle i ignorowaniu zawiadomień z tym związanych. Wielokrotnie zawiadamialiśmy starostwo powiatowe (w tym Starostę oraz Dyrektor Wydziału Oświaty) o potencjalnych nieprawidłowościach związanych z omijaniem prawa dotyczącego zasad przydzielania godzin nauczycielom, podejrzeniach łamania regulaminów oraz nieudostępnianiu dokumentacji pozwalającej na sprawdzenie tych podejrzeń. W naszej ocenie nikt z organu nadzoru nie ma ochoty pochylić się merytorycznie nad zgłaszanymi problemami i nie potrafi lub nie chce ich zrozumieć. Organ prowadzący zignorował nawet fakt otrzymania przez Dyrektora kary grzywny dotyczącej bezczynności wobec wniosku do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Mamy nadzieję, że siła mediów zmotywuje przedstawicieli Starostwa Powiatowego do działania, merytorycznej rozmowy i rozwiązania problemów. ZNP to instytucja, która starała się skłonić organ prowadzący do działania – napisano w oświadczeniu. Po czasie widać, że na niewiele się to zdało. Dyrektor oddziału ZNP w Nakle Janina Gamla nie chciała z kolei się wypowiadać w tej sprawie. – Zostawiam to losowi, nie będę tego komentować – ucięła krótko.

Radny powiatowy Adam Tchórzewski, nie krył oburzenia w związku z tą sytuacją. – Czy nie jest dziwne, że dyrektor nie informuje organu nadzorczego o zajęciu komputerów przez prokuraturę? Cała szkoła wie, a pan mówi, że pan nie wie. Co robi organ nadzoru? Jest taki organ? Bo moim zdaniem nie ma – stwierdził radny. – Pan mówi, że pan nie wiedział o sfałszowaniu? Ja mam dokumentację, że pan wiedział cały czas. Od 2021 roku jesteście pan i pani dyrektor informowani, że mogło dojść do przestępstwa – dodaje Tchórzewski. Czy faktycznie do niego doszło, bada prokuratura.

Rezygnacja ze stanowiska

Ewa Szłapa wieloletnia dyrektor wydziału edukacji w nakielskim starostwie, pod który podlega ZS im. St. Staszica w Nakle złożyła rezygnację z pełnienia tej funkcji. Ma znaleźć zatrudnienie w Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie. W rozmowie telefonicznej z naszym dziennikarzem nie przekazała informacji nt. sytuacji w Staszicu i odesłała redakcję do starosty. Poinformowała, że decyzję o odejściu z wydziału edukacji podjęła już ponad rok temu, ale dopiero niedawno nadarzyła się ku temu dobra okazja. Chcąc nie chcąc, jej odejście jest jednak łączone z sytuacją w nakielskiej szkole. Starosta zasugerował wyraźnie, aby tych dwóch spraw nie łączyć ze sobą. – Dyrektor już rok temu podjęła decyzję, żeby zmienić pracę. W tym celu podjęła studia. O tym, że chce odejść wiedziałem od bardzo dawna, a że jest wakat w Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie, nadarzyła się możliwość zmiany miejsca pracy. Ja bym nie łączył jednego z drugim – podkreślił Tadeusz Sobol.

Pytań w związku z tą sprawą jest wiele. Przede wszystkim, skoro są dowody na to, że w szkole dochodziło do nieprawidłowości, dlaczego organ prowadzący, czyli powiat nie działał skutecznie wcześniej? Dlaczego powiat nie reagował na liczne doniesienia ze strony Związku Nauczycielstwa Polskiego albo, jak twierdzi ZNP reakcje te nie były odpowiednie? Czy i ile dokumentów zostało sfałszowanych? O jakie kwoty pieniędzy, w związku ze wspomnianym dofinansowaniem chodzi i czy to jedyne pieniądze? Te pytania skierowaliśmy na piśmie zarówno do dyrektora Betschera, jak i starosty Tadeusza Sobola. O udzielonych odpowiedziach i dalszych działaniach instytucji w tej sprawie będziemy informować. W przyszłym tygodniu zaplanowane jest posiedzenie zarządu powiatu, które ma dotyczyć sytuacji w nakielskiej szkole. Zapowiadane są decyzje personalne.

Źródło:  

Oceń artykuł: 110 24

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (119) Zgłoś naruszenie zasad

  • 20 (26)

  XxX, w dniu 29-09-2023 09:41:08 napisał:

  Ręka rękę kryje. A pieniądze na kontach rodzin i zagranica. Widać sami kompetentni i uczciwi.

  odpowiedz

  • -2 (56)

  Nakielanka, w dniu 29-09-2023 09:50:39 napisał:

  Panie Betscher - błyskawice na oknach i na czole , młodzież wysyłać na Rynek żeby razem z niektórymi nauczycielami i He********m na czarne marsze wysyłać po to aby wykrzykiwać same wulgaryzmy. Wstyd nie wspomnę o urzędnikach. TO jest cała wasza hipokryzja . Jeszcze raz WSTYD.

  odpowiedz

  • 19 (31)

  Z, w dniu 29-09-2023 10:23:51 napisał:

  Ja proponuję sprawdzić wszystkie szkoły w gminie i piwiecie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (18)

  Milia, w dniu 29-09-2023 10:24:55 napisał:

  Profesor Dariusz Jan Betscher ?

  odpowiedz

  • 23 (33)

  dobrzyś, w dniu 29-09-2023 10:42:01 napisał:

  a może wystarczy nie obsadzać na stanowksach kierownicznych z klucza politycznego... wstyd panie starosto

  odpowiedz

  • 33 (37)

  Nauczyciel, w dniu 29-09-2023 10:45:30 napisał:

  To będąc dyr oświaty można sobie załatwić etat w podległej placówce?

  odpowiedz

  • 24 (28)

  Gnojokok, w dniu 29-09-2023 11:04:30 napisał:

  No to mamy aferę,która zapewne wstrząśnie nakielską oświatą.Pana Soboal,niektórzy radni,którzy ztajali przestępczy proceder czekają długie nieprzespane noce,nerwica a w konsekwencji zapewne zarzuty prokuratorskie jeżeli doniesienia wybranych nauczycieli potwierdzą to co w tej placówce się działo.Do dziennikarzy"Powiatu" gorąca prośba-bądźcie rzetelni i do bólu konsekwentni w ustaleniach i nie ulegajcie naciskom opisując tą patologię.Każdą gangrenę należy zwalczać i napiętnować.Nie ma znaczenia jakim krowim łajnem politycznie jeden pacan z drugim został namaszczony.

  odpowiedz

  • 9 (21)

  Darek, w dniu 29-09-2023 12:21:32 napisał:

  a nauczyciele nas uczą moralności i etyki, a sam im tego brakuje, buraki z tego co widzę to w każdej szkole jest nauczyciel "czarna owca"

  odpowiedz

  • 5 (5)

  4E, w dniu 29-09-2023 12:31:32 napisał:

  co robi wiatr?

  odpowiedz

  • 5 (15)

  Adolfina, w dniu 29-09-2023 12:32:29 napisał:

  Zapowiadane są decyzje personalne - to ostatnie zdanie daje pewien czytelny obraz. Trzeba dyrektora usunąć i będzie po problemie. Tak się niewątpliwie stanie a rozdmuchaną aferę zabiorą wiatry z zachodu. Z drugiej strony na hasło ZNP to uciekam i to z krzykiem.

  odpowiedz

  • 4 (8)

  Poinformowany, w dniu 29-09-2023 12:34:35 napisał:

  Tak się nie zakończy..

  odpowiedz

  • 23 (25)

  Czytelnik, w dniu 29-09-2023 12:36:41 napisał:

  Czytelny obraz to brak nadzoru i ogolny syf w starostwie

  odpowiedz

  • 17 (25)

  Absolwent , w dniu 29-09-2023 12:43:13 napisał:

  Taka fajna była ta szkoła... jednak po 20 latach sporo się zmieniło niestety na gorsze

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 18 (22)

  Mariusz , w dniu 29-09-2023 12:56:19 napisał:

  Cieszę się, że miałem szansę skończyć, tą szkołę 6 lat temu ,gdy wszystko było normalne.Następnie z roku na rok coraz większy kabaret tam był, aż do teraz.

  odpowiedz

  • 25 (25)

  Zbulwersowany, w dniu 29-09-2023 13:00:33 napisał:

  Wychodzi na to że starostwo wszystko wiedziało?

  odpowiedz

  • 10 (12)

  Ignacy Witkiewicz , w dniu 29-09-2023 13:17:20 napisał:

  Niektórzy uczą moralności, zasad, dobrego wychowania,a poza pracą to sami widzicie co się dzieje, komuna była jaka była ale autorytet był , a nie teraz ,

  odpowiedz

  • 11 (11)

  Kibic grubych afer spod dywanu, w dniu 29-09-2023 13:38:27 napisał:

  Naklo24 cisnij mocno w tym temacie...

  odpowiedz

  • 12 (14)

  Ikar31, w dniu 29-09-2023 13:56:32 napisał:

  Wszystkie szkoły w powiecie powinny przejść wnikliwa kontrolę. N

  odpowiedz

  • 13 (35)

  Balbina ruski agent, w dniu 29-09-2023 14:10:04 napisał:

  pis wszystkich wykończy jak nie zostanie odspawany od stołków

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -6 (12)

  Martynka stara panna, w dniu 29-09-2023 14:28:23 napisał:

  A ja jestem po 30 jestem stara panna i mieszkam u rodziców wszystko mi dali za nic nie place ewentualnie dołożę się 500zl resztę wypłaty mam dla siebie i jestem ustawiona

  odpowiedz

  • 12 (24)

  Też bym chciała do specjalnej, w dniu 29-09-2023 14:31:47 napisał:

  Jaką podyplomówkę zrobić, aby dostać się do szkoły specjalnej? Mam już 4 i nie jestem godna, może dlatego, że w specjalnej jest duży dodatek i ciężko się dostać. Jak widzimy dlaczego nie mam szans.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 6 (12)

  Zofia, w dniu 29-09-2023 14:39:51 napisał:

  Słowo złodziejstwo,zamieniono na przedsiębiorczosc.

  odpowiedz

  • 19 (21)

  Nakielanin, w dniu 29-09-2023 14:55:20 napisał:

  Czy ktoś ze starostwa nie powinien podać się do dymisji?

  odpowiedz

  • 2 (8)

  ONU, w dniu 29-09-2023 15:20:12 napisał:

  Balbina ale jesteś kłubia .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (18)

  Uczący się w Staszicu , w dniu 29-09-2023 15:23:58 napisał:

  I co karma wraca, ich córeczka zawsze przychodziła do mamy, gdy ta prowadziła lekcje niemieckiego, córka się wyśmiewała z uczniów, że lepiej potrafi język niemiecki od nich,a miała wtedy zaledwie 10 może lata. Może i lepiej umiała, ale kultury zero. Jak widać nie daleko pada jabłko od jabłoni

  odpowiedz

  • 18 (32)

  Alvin, w dniu 29-09-2023 16:22:14 napisał:

  A radny T jak się nagle się ożywił. Może warto sprawdzić jak się dostaje pracę w wodociągach

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 13 (13)

  Xx, w dniu 29-09-2023 16:31:41 napisał:

  W poniedziałek może być tylko jedna decyzja.

  odpowiedz

  • 15 (21)

  Naprawdę żal, w dniu 29-09-2023 17:22:38 napisał:

  Ten Pan dyrektor, przychodząc do czwórki po córkę nie potrafił nawet powiedzieć nauczycielom zwykłe "Dzień dobry". Bardzo wysoką kulturę osobistą prezentował ten "pedagog".

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 16 (16)

  Takt , w dniu 29-09-2023 17:30:18 napisał:

  Starostwo nie po raz pierwszy nie reaguje na patologie zdarzające się w poległych jednostkach. Lepiej nie widzieć, nie słyszeć, schować głowę w pasek. Prawda panowie starostwie?

  odpowiedz

  • 6 (20)

  Nakielskie sld, w dniu 29-09-2023 17:30:38 napisał:

  Dokładnie Pan T to wygrał jakiś konkurs na swoje stanowisko? Na tego pełnomocnika do węgla to jak się załapał? Czyżby plecy i znajomości u wodza naszego jedynego kochanego plus wstawiennictwo szrajbera. Robota po znajomości gorzej niż za PełO teraz jest

  odpowiedz

  • 5 (9)

  Janek, w dniu 29-09-2023 17:42:42 napisał:

  Szukam pracy w szkole specjalnej. Dajcie namiary..

  odpowiedz

  • 3 (17)

  PiSofShit, w dniu 29-09-2023 18:17:31 napisał:

  dyrektor złodziej a lokalni urzędnicy gotowi chronić kolegę. Złodziej na górze złodziej na dole, patologia Pisu to afery, przewały pieniędzy. Po wyborach się dodrukuje inflacja znowu podskoczy. Emerytom obieca się 15 i 16 emeryturę.

  odpowiedz

  • 4 (10)

  Mnbvc, w dniu 29-09-2023 18:22:59 napisał:

  Kończyłem ta szkole kilkanascie lat temu, on jeszcze nie był dyrektorem, ale jego żona od angielskiego to wredna raszpla, ta to mi krwi napsuła stfu jej na pysk

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (20)

  Spawa polityczna, w dniu 29-09-2023 18:39:19 napisał:

  A ja myślę że pis chce ulokować kolejnego swojego dyrektora tak jak w Potulicach. Tam też było kilkanaście zarzutów na koniec prawie ze wszystkich oczyszczony. Państwo z tektury.

  odpowiedz

  • 10 (16)

  Afera SLD, w dniu 29-09-2023 18:42:13 napisał:

  To afera sld nie pisu, widzę, że towarzysze jusz sieją propagandę. Starosta z Sld, dyr przyjaciel.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (11)

  Pzpr, w dniu 29-09-2023 18:45:00 napisał:

  Sld ma wprawę w odwracaniu kota ogonem robili to przez 50 lat.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (11)

  Afera, w dniu 29-09-2023 19:02:06 napisał:

  Afera SLD

  odpowiedz

  • -1 (9)

  szynszylek, w dniu 29-09-2023 19:30:13 napisał:

  TA REDAKCJA TO JEDNA WIELKA REKLAMA PARTII.... Czy redakcję też kiedyś zostanie zweryfikowana przez Pana Glanca?

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Gg, w dniu 29-09-2023 20:01:36 napisał:

  W szubinskich szkołach również pora na Kontrolę.

  odpowiedz

  • 2 (12)

  komik, w dniu 29-09-2023 20:13:51 napisał:

  Kontrola w Paterku i nr. 3 Nakło za łapówy bez zapytań o cenę zatrudniaja usługi. W Staszicu Pani co jeden glos na dyrektora dostała chyba zaczęła działac to taka rodzinna tradycja

  odpowiedz

  • -12 (28)

  Arbuzowe Słońce , w dniu 29-09-2023 20:18:52 napisał:

  Chodzę do tej szkoły i jestem w szoku co się dzieje. Dyrekcja jest mega spoko! Są fajni nauczyciele, lubię z nimi lekcje. Nie rozumiem po co ta afera. To najlepsze technikum w powiecie, ma wysoki poziom, ja jestem zadowolona z wyboru. W szkole ma być fajnie, ale takie sytuacje psują wszystko....

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 2 (4)

  belfer, w dniu 29-09-2023 20:47:36 napisał:

  Cała oświata powinna być skontrolowana. Nie mogą się wyżyć na ucznia to poniżają pracowników.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Maksik, w dniu 29-09-2023 20:52:51 napisał:

  Z którym tej słonce?.. hehe z ciocią chyba..jaja

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Kat, w dniu 29-09-2023 21:39:04 napisał:

  Możecie pisać co chcecie ale tego nie da się obronić. Sam starosta mówi o nieprawidłowościach i konsekwencjach personalnych.

  odpowiedz

  • -5 (25)

  mama_ucznia , w dniu 29-09-2023 21:44:09 napisał:

  Szanowni Państwo!!!!!!!! To ewidentnie gra polityczna przed wyborami!!!!!! Chcą wstawić swojego!!!!!!! Pozbyć się dobrych ludzi, którzy walczą o rozwój szkoły. Lepiej mieć swojego, ale wiernego!!! Nie oddamy jako rodzice tej szkoły!!! Nasze dzieci są w Staszicu bezpieczne. Jako mama dwójki dzieci jestem zbulwersowana. Pan Darek to naprawdę wspaniały dyrektor, profesjonalny, dba o rozwój tej placówki. Natomiast z tego co wiem, są osoby przeciwko dyrektorowi i chcą się go pozbyć! Jako mama się nie zgadzam, żeby takie sytuacje działy się w szkole moich dzieci. Jako rodzic apeluje o zorganizowanie spotkania i o wyjaśnienie osób , po co to robią!!!!!!! NIE TĘDY DROGA!!!!!!!!! Nigdy nie mialam problemu z żadnym nauczycielem, dzieci zadowolone!!!! Myślałam, ze bedzie lepiej niż w Potulicach, a co się dzieje to jest jakiś chory żart!!!!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (10)

  komando foka, w dniu 29-09-2023 22:05:04 napisał:

  Dziwne, że to wydarzyło się tuż przed wyborami. Myślę, że sprawa może być przykrywką do tajemniczej i przemilczanej na tym portalu sprawy ponad stu samochodów i statku dalekomorskiego w pewnej sąsiedniej gminie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (8)

  Mieszkaniec, w dniu 29-09-2023 22:07:05 napisał:

  Nikt tego nie wymyśla. Sprawą zajmuje się prokuratura od co najmniej3 mcy . Nie wiadomo ile bo według starostwa nie wiedzieli bo dyr nie dał znać. Ale jak starosta powiedział są zarzuty. Nie łączmy więc z wyborami bo co one mają do szkoły?

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Teresa, w dniu 29-09-2023 22:07:09 napisał:

  Ty masz pojęcie kobieto

  odpowiedz

  • 4 (18)

  BBAA, w dniu 29-09-2023 22:46:11 napisał:

  Naprawdę trudno jest uwierzyć że to nie jest gra około wyborcza. Pan radny współpracuje z ZNP w szkalowaniu (bez dowodów) dyrektora a żonę na wszelki wypadek ulokował w innym związku. Język takich insynuacji jako żywo przypomina język politycznych pogadanek prezesa Sączyjadka. Najmocniejsza szkoła powiatu zostaje szkalowana przez ludzi, których kandydat nie wygrał konkursu dyrektorskiego i teraz tnie gałąź pod własnymi pośladkami. Może w przededniu emerytury stosuje zasadę: po nas choćby i potop. Jak na pedagogów to bardzo wychowawcze i powalająco nielogiczne. Po personalnych oszczerstwach (przed decyzją sądu) może sygnaliści by się też spersonalizowali aby można ustalić czy to opina większości czy może znikomej mniejszości? Rzetelna redakcja mogła by też podać kwoty stanowiące fundamenty takich artykułów. Będzie żyło się spokojniej.

  odpowiedz

  • 1 (7)

  XD, w dniu 29-09-2023 23:06:37 napisał:

  Dziwne te wywody nauczycieli. Zarzuty postawiła prokuratura a nie starosta czy radny. Macie problem spytajcie dyrektora. Oni zostali przez prokurature poinformowani.

  odpowiedz

  • -1 (19)

  Mirka, w dniu 29-09-2023 23:07:21 napisał:

  Jeśli faktycznie w tej szkole pracują osoby, które nie są przychylne dyrektorowi i chcą go pozbawić stanowiska to wniosek nasuwa mi się jeden - nie działają one na korzyść tej szkoły ani jej uczniów. Gdyby dyrektor naprawdę popełnił jakieś poważne nadużycia finansowe czy administracyjne już dawno by wyleciał i to właśnie przez starostwo, które nie ryzykowałoby przymykaniem oczu z obawy przed większą aferą, nieważne czy po linii partyjnej czy nie. A poza tym, artykuł tendencyjny, szkalujący, a nie informujący. Żenada!

  odpowiedz

  • -2 (10)

  Afera Sld, w dniu 29-09-2023 23:09:15 napisał:

  Widzę, że są próby upolitycznienia nieprawidłowości w staszicu. No cóż broniący brzytwy się chwyta.

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Klan, w dniu 29-09-2023 23:11:39 napisał:

  Duże wypowiedzi są od nauczycieli..

  odpowiedz

  • -1 (5)

  Yy, w dniu 29-09-2023 23:15:23 napisał:

  BBAA co bierzesz?

  odpowiedz

  • 5 (9)

  Jajka, w dniu 29-09-2023 23:30:35 napisał:

  Ogólnie brecha. W szkole od jwartału jest policja a dyr nic nie mówi szefowi, nie wiem czy się śmiać czy płakać. W prywatnej firmie by już nie pracował W Nakle wszystko możliwe.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 8 (8)

  Usprawnienie , w dniu 29-09-2023 23:33:39 napisał:

  Może starosta nie wiedział, ze Staszic podlega starostwu?

  odpowiedz

  • -2 (8)

  Bazyl, w dniu 29-09-2023 23:46:54 napisał:

  No i prawidłowo. Ma facet łeb na karku, więc kombinował. W tym kraju nie da się zrobić nic dobrego bez kombinowania. A skoro szkoła się rozwija to chyba jasne po co kombinował.

  odpowiedz

  • 0 (14)

  Duck, w dniu 30-09-2023 05:49:09 napisał:

  Radny T to dopiero jest egzemplarz

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Xyz, w dniu 30-09-2023 07:14:15 napisał:

  Jeżeli postawiono zarzuty musi coś być grubszego.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Andrzej , w dniu 30-09-2023 07:56:42 napisał:

  A gdzie.ty masz postawienie zarzutów?

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Teresa, w dniu 30-09-2023 07:57:39 napisał:

  Że stołka można ino spaść

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Epic End, w dniu 30-09-2023 08:07:24 napisał:

  Złodziej złodzieja kryje. Jedne ukradnie miliony, drugi tysiące tylko społeczeństwo biednieje. Sprawę zmiotą pod dywan będzie się ciągła po sądach latami a na koniec przedawnienie albo z powodów proceduralnych zaniedbań do umorzenia.

  odpowiedz

  • 5 (9)

  papa, w dniu 30-09-2023 09:56:22 napisał:

  a ciekawe co się dzieje w innych podległych powiatowi placowkach np. w zarządzanym przez wszędobylskiego i nadajacego się do wszystkiego PH PCPR-rze

  odpowiedz

  • 6 (6)

  dada, w dniu 30-09-2023 10:31:36 napisał:

  pcpr to jedna wielka lipa chodza tlyko i patrza sie z byka pomocy zero

  odpowiedz

  • 11 (11)

  Andrzej, w dniu 30-09-2023 12:06:03 napisał:

  Przecież, w Nakle towarzysze rządzą od lat.

  odpowiedz

  • -4 (10)

  Rozwód , w dniu 30-09-2023 15:36:48 napisał:

  Radny "wiadomo yaki" szuka coś dla żony musi jej wynagrodzić nieudane wszystko....oficjalnie udaje uczciwego

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Ecoswir, w dniu 30-09-2023 15:49:47 napisał:

  Proszę segrygujcie poprawnie śmieci to uratuje naszą planetę

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -3 (7)

  były ormowiec, w dniu 30-09-2023 15:50:57 napisał:

  Za komuny nie było takich rzeczy

  odpowiedz

  • 6 (8)

  AAdam, w dniu 30-09-2023 15:54:33 napisał:

  A może to wszystko po to by robić grunt pod nowego/starego starostę? ZSRR często wykorzystywał jedną skrajną opcję by wesprzeć drugą skrajną opcję.

  odpowiedz

  • 1 (9)

  TW Balbina, w dniu 30-09-2023 16:17:05 napisał:

  Jeszcze trochę i pani dyrektor z PiSu z Potulic tak skończy, jak pis przegra wybory.

  odpowiedz

  • 5 (13)

  Uczeń , w dniu 30-09-2023 16:59:26 napisał:

  Moim zdaniem to była żona Pani Joanna za to, że została zdradzona z sekretarką zrobiła donos na męża dyrektora

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -4 (8)

  Obiektywna, w dniu 30-09-2023 19:08:48 napisał:

  Ludzie zbyt wiele emocji. Każdy powinien sie publicznie wypowiedzieć w tej sprawie do kamery. Może poprosić Uwagę TVN lub Pania Jaworowicz.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (10)

  Kuba M, w dniu 30-09-2023 20:37:58 napisał:

  Wstyd, że miałem takiego wychowawcę

  odpowiedz

  • -3 (7)

  Czytaelnik, w dniu 01-10-2023 11:55:25 napisał:

  Tylko dlaczego właśnie teraz , przed wyborami wybuchła ta afera? Czyżby predzej Pan T o tym nic nie wiedział?

  odpowiedz

  • 4 (8)

  Yy, w dniu 01-10-2023 12:19:27 napisał:

  Sam starosta twierdzi, że nie wiedział. A co wybory mają do szkoły? To nie są samorządowe. Z tegi co widzę to reszta radnych też nic nie wiedziała. Dziwne to że starostwo się nagle obudziło i samo do prokuratury pisze..

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Mik, w dniu 01-10-2023 12:23:03 napisał:

  Słuchałem sesji , gdzie starosta zaczął temat informując o zgłoszeniu do prokuratury w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa czy coś w tym stylu.

  odpowiedz

  • 4 (8)

  Zdziwiony, w dniu 01-10-2023 12:52:15 napisał:

  Zastanawia mnie jedno a mianowicie, jakim cudem od kilku miesięcy w szkole jest prokurator a organ prowadzący nic nie wie, rozumiecie bo ja nie? Na dodatek tego dziwnym trafem odchodzi dyrektor powiatowej oświaty. Coś tu

  odpowiedz

  • 3 (3)

  widzisz, a nie grzmisz, w dniu 03-10-2023 00:03:49 napisał:

  Dyrektor podjęła studia, by jej za rok stworzyli wakat.. Ja też tak chcę. J

  odpowiedz

  • -1 (5)

  jonatan, w dniu 03-10-2023 12:08:10 napisał:

  A może zastanówcie się, czy po linii partyjnej nie szuka sobie "krystaliczny" pan Tchórzewski nowej posadki, może niech się zacznie oburzać i spojrzy na swoje grzeszki i zastanowi się w jaki sposób jest "upychany" na stanowiska. Kolejna nagonka na osoby, kto nie jest z nami jest przeciw nam, niestety teraz wyjątkowo to powiedzenie ma zastosowanie. WSTYD

  odpowiedz

  • 4 (8)

  Również oburzony, w dniu 03-10-2023 12:33:29 napisał:

  Mnie oburza to, że jeden radny potrafi zapytać co się dzieje w podległej placówce. Co z pozostałymi, co ze starostą i zarządem, tak wygląda zarządzanie w powiecie? Po drugie są działania prokuratury. Lepiej zamiatać pod dywan? Tak to miało wyglądać?

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Gg, w dniu 03-10-2023 12:34:41 napisał:

  Są już jakieś decyzje personalne zapowiadane przez starostę?

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Doradzcie, w dniu 03-10-2023 12:38:22 napisał:

  Szukam pracy w szkole, jaką zrobić podyplomówkę?

  odpowiedz

  • 8 (8)

  janek, w dniu 03-10-2023 13:46:01 napisał:

  Kiedy konkurs na dyrektora wydziału edukacji, czy może już po

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Karolina, w dniu 03-10-2023 14:57:09 napisał:

  Kiedy były konkursy na wiele innych stanowisk,czyżby były z bepotyzmu.

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Miras, w dniu 03-10-2023 16:52:03 napisał:

  Dlaczego jeszcze nie można obejrzeć esesji? Czyżby ktoś chciał coś ukryć? Wyciszyć sprawę?

  odpowiedz

  • 8 (8)

  Sesja, w dniu 03-10-2023 17:58:22 napisał:

  Sesja tydzień temu a nie można obejrzeć. Czy to celiwe działanie powiatu?

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Kpina, w dniu 03-10-2023 20:06:49 napisał:

  Wszystko tajemnicze w tej sprawie, starostwo nic nie wie ale wie, sesja nie jest udostępniona, co się dzieje?

  odpowiedz

  • 10 (10)

  X, w dniu 04-10-2023 09:07:43 napisał:

  Dlaczego Starostwo nie podaje do publicznej widomości informacji o zawieszeniu dyrektora Staszica? Dlaczego do dnia dzisiejszego nie można obejrzeć transmisji z ostatniej sesji ? Starostwo dalej próbuje wyciszyć temat ?

  odpowiedz

  • 8 (8)

  Transparenty , w dniu 04-10-2023 09:28:48 napisał:

  Sesja jest blokowana?

  odpowiedz

  • 11 (11)

  Mieszkaniec, w dniu 04-10-2023 09:36:57 napisał:

  Sprawdziłem, że inne sesje były publikowane na drugi dzień góra trzeci. Dlaczego tym razem po tygodniu nie można zobaczyć?

  odpowiedz

  • 10 (10)

  Niezłe jaja, w dniu 04-10-2023 09:47:51 napisał:

  Gminna była dzień po powiatowej i już dawno jest nagranie. Dlaczego powiatowe jest blokowana?

  odpowiedz

  • 9 (9)

  Ręce opadają, w dniu 04-10-2023 10:41:52 napisał:

  Państwo z powiatu całkiem się pogubiło.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Trener, w dniu 04-10-2023 21:54:38 napisał:

  Czekamy na wyjaśnienie sprawy.

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Cenzura?, w dniu 05-10-2023 14:33:08 napisał:

  Po 8 dniach odblokowano transmisje sesji rady powiatu.

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Mieszkaniec, w dniu 05-10-2023 15:15:06 napisał:

  Obejrzałem przed chwilą sesję i mogę powiedzieć jedno, to nie dyrektor powinien zostać zawieszony tylko starosta odwołany. Jak można w taki sposób zarządzać starostwem?

  odpowiedz

  • 2 (2)

  uczeń2, w dniu 01-11-2023 12:15:00 napisał:

  Nie wiem komu szczędzono godzin, jakie dokumenty fałszowano, ale niektórym nauczycielom się należało ucięcie etatu. Czemu nikt nie pisze o tym, że pewien Maciej nie realizuje podstaw nauczania, na lekcjach tylko przegląda OLX, allegro i prywatny telefon, tylko od czasu do czasu poświęci 5 minut na powiadomienie uczniów, że mają się przygotować na sprawdzian z danego tematu? I to jest poważne technikum informatyczne?!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zadaj pytanie
20PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Konstrukcje stalowe
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)