Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 maja 2022

Biblioteka to świat w jednym miejscu. Dzieci nie mogły narzekać na nudę

fot. pow.

fot. pow.

Kontynuując Tydzień Bibliotek postanowiliśmy# udać się w kolejne podróże po świecie. Bo przecież „Biblioteka to świat w jednym miejscu”. Były słodkości, podziękowania, przytulasy, zabawy przy muzyce, głośne czytanie i prace plastyczne.

W poniedziałek Stokrotki z Przedszkola Tęczowe Wzgórze udały się wesołym pociągiem do Niemiec, gdzie poznały utwory braci Grimm. Wysłuchały bajki „Jaś i Małgosia”, a następnie wykonały kolorowe obrazki, przedstawiające wyżej wymienione rodzeństwo.

We wtorek Biedroneczki z Przedszkola Katolickiego wyruszyły do Belgii. Wysłuchały przygód Martynki, jak opiekowała się osiołkiem i szykowała na bal. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, a na sam koniec pokolorowały obrazek przedstawiający dziewczynkę.

W środę Żuczki z Przedszkola nr 2 podróżowały po Stanach Zjednoczonych. Tam spotkały bohaterów stworzonych przez Walta Disneya, wysłuchały bajeczek: „Minnie i jednorożec” oraz „Jedziemy na wakacje”, a następnie stworzyły tęczową głowę Myszki Miki.

Ostatnia podróż odbyła się w czwartek. Krasnoludki z Przedszkola Katolickiego udały się do Kanady. Spotkały się tam z Żółwiem Franklinem, wysłuchały jego przygód, a następnie wykonały z talerzyków papierowych i kolorowego papieru żółwiki.

Był to wspaniały i ciekawy czas. Będąc w bibliotece podróżowaliśmy po całym świecie. Dzieci poznały bajki z dawnych czasów, ale też wysłuchały przygód współczesnych bohaterów. Świetnie się razem bawiliśmy.

Materiał: Anna Splitt - PiMBP w Nakle 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)