Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

19 maja 2022

Biblioteka - świat w jednym miejscu. Nocne spotkanie w Filii Dziecięcej

fot. pow.

fot. pow.

Już tradycyjnie w Tygodniu Bibliotek, przypadającym w dniach# 8-15 maja, Noc w Bibliotece organizowana przez Filię Dziecięcą, była zwieńczeniem licznych przedsięwzięć sieci placówek Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle nad Notecią.

Tegorocznej Nocy towarzyszyło hasło „Biblioteka- świat w jednym miejscu”. Uczestnicy stawili się na 19.00 w piątek i przystąpiliśmy do literacko-sportowych podchodów w plenerze. Piękna pogoda oraz energia i otwarte umysły uczestników sprawiły, że mimo, że niektóre zadania nie były łatwe – wykonywane były z uśmiechem.
Ze świeżo przewietrzonymi umysłami przystąpiliśmy do burzy mózgów nt. „Czego możemy doświadczyć w bibliotece?”. Padały hasła: radość, ciekawość, wzruszenie, rozwój, wyobraźnia, spotkania, przyjaźnie i inne. Później uczestnicy chwycili za pędzelki i stworzyli grupowe fantazje w temacie Nocy - prace można obejrzeć w oknach wystawowych Wypożyczalni dla dorosłych przy ul. Dąbrowskiego.

Po krótkiej przerwie na słodki poczęstunek sprawdzaliśmy swoje umiejętności w tańcu… - na siedząco!!!, następnie była rywalizacja w grupach, w zawodach zręcznościowych z „łapaczami piłeczek” w rękach oraz dla oddechu fizycznego, coś dla umysłu – zagadki tematyczne.

Na zakończenie, a po ekscytującej zabawie w słodkiego węża, przygotowana była dobranocka.

Z książki „Ada, to wypada!” Sylwii Stano i Zofii Karaszewskej wysłuchaliśmy poradnika Ewy Błaszczyk „Misja pomaganie”. Usłyszeliśmy kilka słów o wartości wspomnień, ulotności rzeczy materialnych, wartości pomagania i wyrabiania w sobie empatii.
Z drugiej lektury, którą były „Opowiadania z uśmiechem. Polscy pisarze dzieciom” wysłuchaliśmy krótkiego opowiadania Grzegorza Kasdepke „Kto pokocha pajacyka?”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę i do zobaczenia podczas następnej Nocy w Bibliotece.
Serdecznie dziękujemy Cukierni La Petite oraz Pani Monice Hadrych za osłodzenie spotkania.

Materiał: Jolanta Dąbrowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)