Dziś mamy 25 maja 2022, środa, imieniny obchodzą:

17 stycznia 2022

Bezpieczeństwo podczas ferii tematem spotkania z policjantką

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

W minionym tygodniu nakielska policjantka spotkała się z# uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy. Mundurowa opowiadała o tym jak bezpiecznie spędzać ferie. Uczestnicy pogadanek, usłyszeli wiele rad, których przestrzeganie spowoduje, że zimowiska będą bezpieczniejsze.

Policjantka z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii mł. asp. Zofia Wrzeszcz w minionym tygodniu spotkała się z uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy.

Mundurowa przypominała dzieciom jak bezpiecznie spędzać czas wolny, podczas ferii zimowych. Nie zabrakło cennych rad na temat bezpieczeństwa w domu, na podwórku i na drodze.

Policjantka poruszyła zagadnienia związane z cyberzagrożeniami, podając zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Przypomniała również, że podczas korzystania z różnego rodzaju portali społecznościowych należy przestrzegać określonych zasad, tak aby samemu nie stać się sprawcą cyberprzemocy wobec innej osoby.

Funkcjonariuszka przestrzegała uczniów przed niebezpiecznym i nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze, szczególnie po zmroku, jak również w złych warunkach widoczności.

Na zakończenie spotkania mundurowa przekazała dzieciom odblaski ufundowane przez Gminą Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

Materiał: mł. asp. Zofia Wrzeszcz - p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)