Dziś mamy 29 maja 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 stycznia 2022

Bezpieczeństwo podczas ferii tematem spotkania z policjantką

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

W minionym tygodniu nakielska policjantka spotkała się z# uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy. Mundurowa opowiadała o tym jak bezpiecznie spędzać ferie. Uczestnicy pogadanek, usłyszeli wiele rad, których przestrzeganie spowoduje, że zimowiska będą bezpieczniejsze.

Policjantka z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii mł. asp. Zofia Wrzeszcz w minionym tygodniu spotkała się z uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy.

Mundurowa przypominała dzieciom jak bezpiecznie spędzać czas wolny, podczas ferii zimowych. Nie zabrakło cennych rad na temat bezpieczeństwa w domu, na podwórku i na drodze.

Policjantka poruszyła zagadnienia związane z cyberzagrożeniami, podając zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Przypomniała również, że podczas korzystania z różnego rodzaju portali społecznościowych należy przestrzegać określonych zasad, tak aby samemu nie stać się sprawcą cyberprzemocy wobec innej osoby.

Funkcjonariuszka przestrzegała uczniów przed niebezpiecznym i nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze, szczególnie po zmroku, jak również w złych warunkach widoczności.

Na zakończenie spotkania mundurowa przekazała dzieciom odblaski ufundowane przez Gminą Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

Materiał: mł. asp. Zofia Wrzeszcz - p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)