Dziś mamy 25 marca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

25 stycznia 2023

Babcia Stenia opowiedziała o dawnych czasach. "Żabki" z wizytą w bibliotece

fot. powierzone

fot. powierzone

Babcia‍ i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre.

W Bibliotece Dziecięcej Żabki z Przedszkola Wesoła Piątka wysłuchały bajeczki: „Marysia u babci i dziadka”, opowiedziały o ukochanych seniorach w rodzinie, a następnie powitały gościa. Do biblioteki bowiem przybyła babcia Stenia, bardzo rozśpiewana i roztańczona, pomimo wieku. Opowiedziała przedszkolakom o dawnych czasach, przedmiotach z lat jej młodości, pokazała kasety magnetofonowe, a na koniec projektor z lat 80-tych. Żabki słuchały jak zaczarowane. Zadawały pytania, śpiewały piosenkę, przytulały się do babci Steni. Niestety nie została długo, bo była zmęczona i do biblioteki wróciła bibliotekarka. Żabki wykonały laurki dla swoich dziadków, otrzymały słodkości. To był cudowny, wesoły dzień.

Materiał: Anna Splitt / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)