Dziś mamy 28 maja 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

26 marca 2023

Akcja "Łapki” na kierownicę. Działania drogówki w powiecie nakielskim

fot. powierzone

fot. powierzone

Trwa ogólnopolska akcja "Łapki” na kierownicę. Do akcji włączyli się mundurowi #nakielskiej "drogówki”. Podczas prowadzonych kontroli, przypominają kierującym o zakazie korzystania z telefonu podczas jazdy.

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego włączyli się w prowadzoną przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i inne podmioty akcję „Łapki” na kierownicę. Celem przedsięwzięcia jest przeciwdziałanie zagrożeniom wynikającym z korzystania z telefonu komórkowego przez kierujących pojazdami.

Podczas kontroli drogowych, policjanci przypominają kierowcom, jak ważne jest skupianie uwagi na prowadzeniu pojazdu i baczne obserwowanie otoczenia oraz informują o konsekwencjach rozproszenia uwagi podczas jazdy.

Za złamanie zakazu korzystania podczas jazd z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku, grozi mandat w wysokości 500 złotych i 12 punktów tzw. karnych. Jednak nie groźba mandatu, a troska o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników tras, powinny przemawiać do rozsądku kierowcy.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 119 16

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Ustanowiony w 2000 roku

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy #Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)