Dziś mamy 25 maja 2022, środa, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2022

Akcja „Bezpieczny pieszy” w powiecie. Nie zabrakło mandatów i pouczeń

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Działania pn. „Bezpieczny pieszy” prowadzili wczoraj na# powiatowych drogach policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego. Szczególną uwagę mundurowi zwracali na to, jak kierowcy zachowują się wobec pieszych i jak do przepisów stosują się niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Wczoraj (26.01.22) funkcjonariusze nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili na drogach działania „Bezpieczny pieszy”, podczas których uwagę zwracali miedzy innymi na zachowanie kierowców wobec najmniej chronionych uczestników ruchu.

Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi to wykroczenia, które najczęściej popełniają kierowcy, stwarzając tym samym niebezpieczeństwo dla pieszego. Na te właśnie wykroczenia mundurowi zwracali uwagę najbardziej. Sprawdzano też prędkość w rejonach przejść dla pieszych.

Mundurowi kontrolowali też zachowanie pieszych i stosowanie się przez nich do przepisów ruchu drogowego.

Zarówno kierowcy, jak i piesi, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Policjanci ujawnili łącznie 39 wykroczeń, z czego 27 popełnionych przez kierowców, a 12 przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W związku z ujawnionymi wykroczeniami funkcjonariusze nałożyli 17 mandatów, 21 osób zostało pouczonych, a jedną sprawę rozstrzygnie sąd.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (5)

  niki, w dniu 27-01-2022 17:41:12 napisał:

  Brawo Policja! Dziś widziałem pieszy patrol na terenie Nakła! Dawniej za czasów milicji takie patrole były codziennością!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 8 (12)

  zomo, w dniu 27-01-2022 20:27:24 napisał:

  Akcja bezpieczny pieszy a pies stoi z suszarka, czegos tu nie rozumie !!!! Myslale, ze powinno sie zwracac uwage na wykroczenia popelniane przez pieszych i czy stosuja sie do obowiazku uzywania odblaskowych elementow odziezy podczas poruszania sie po drogach po zmroku.

  odpowiedz

  • -2 (10)

  se mła, w dniu 27-01-2022 20:48:04 napisał:

  pacze n a zdjęci i czytam "bezpieczny pies" ! jednak zdjęcie trochę mylące dali

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Pozdrawiam, w dniu 30-01-2022 09:55:47 napisał:

  Policja chodzi pieszo ,to niech dotację na buty złożą ,bo zelówki się ścierają.Na spodnie łata na dupie,do siedzenia i heja naprzód.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Pozdrawiam, w dniu 30-01-2022 09:55:47 napisał:

  Policja chodzi pieszo ,to niech dotację na buty złożą ,bo zelówki się ścierają.Na spodnie łata na dupie,do siedzenia i heja naprzód.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Margaryna Delma 500g maślana
3,39PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Budowa hal
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)