Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

18 maja 2022

„Za kółkiem” radiowozu. Policjanci przygotowali kilka atrakcji dla dzieci

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Ciekawe atrakcje przygotowali policjanci dla# uczestników pikniku zorganizowanego na nakielskiej przystani. Najmłodsi uczestnicy imprezy usiedli „za kółkiem” policyjnego radiowozu, grali w grę edukacyjną, a dorośli mogli spróbować swoich sił pokonując tor przeszkód w tzw.: „alkogoglach” i „narkogoglach”.

Nakielski Klub Abstynenta zorganizował na przystani piknik integracyjno-sportowy, do udziału w którym zaprosił mundurowych z miejscowej komendy powiatowej.

Policjanci przygotowali dla uczestników pikniku wiele atrakcji. Prezentowali radiowóz i opowiadali o swojej służbie, promując zawód policjanta. Każde chętne dziecko miało też możliwość usiąść za kierownicą uprzywilejowanego auta i przez chwilę poczuć się, jak policjant na służbie. Uczestnicy festynu mogli również sprawdzić, jak działają alkogogle i narkogogle. Dzieci natomiast chętnie grały w gry edukacyjne z nagrodami, które ufundowała Policja oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

Niewątpliwie największą atrakcją było uczestnictwo w festynie policyjnego czworonoga, który na festyn przyjechał ze swoim opiekunem asp. Rafałem Stasiakiem. Policjant opowiadał, jak wygląda praca ze zwierzakiem, a dzieci słuchały go z ogromnym zainteresowaniem.

Festyn był też okazją, aby rozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)