Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 maja 2022

„Takie rzeczy tylko w Nakle”. Chodnik w końcu naprawiony

fot. pow.

fot. pow.

Niedawno podczas jednego z zebrań w Nakle poruszony został# temat zniszczonego chodnika znajdującego się przy końcowej części ul. Sienkiewicza w Nakle.

Wspomniany chodnik został naprawiony po ponad miesiącu od chwili pierwszego zgłoszenia jego uszkodzenia. Do zapadnięcia chodnika doszło wskutek najechania na niego przez samochód ciężarowy, który dostarczał stal na plac budowy bloków mieszkalnych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. – Dzwoniłem wielokrotnie do kierownika zespołu ds. infrastruktury drogowej Waldemara Nowaka. Obiecał mi on, że chodnik zostanie naprawiony. Od ostatniego mojego telefonu minął już jednak ponad miesiąc, a w temacie nic się nie zadziało – powiedział przewodniczący Samorządu Mieszkańców nr 1 w Nakle Artur Adamczewski podczas zebrania sprawozdawczego 27 kwietnia bieżącego roku, podkreślając przy tym, że taki stan rzeczy doskonale obrazuje nieudolność służb gminnych.

10 maja, czyli niespełna dwa tygodnie po zebraniu SM nr 1, pracownicy nakielskiego zespołu ds. infrastruktury drogowej w końcu zostali wysłani na ul. Sienkiewicza w celu naprawy chodnika, która rozpoczęła się i zakończyła tego samego dnia. Trzeba przyznać, że czas reakcji gminy na zgłoszenie był zdecydowanie dłuższy niż można było tego oczekiwać. – Podejrzewam, że gdyby nie było zebrania pod koniec kwietnia, to chodnik nadal byłby zapadnięty. A tak to przynajmniej zastępca burmistrza powiedział nam, że zainterweniuje w tej sprawie i efekty są widoczne po dwóch tygodniach, co i tak nie jest jakąś super szybką reakcją. Nie rozumiem zachowania gminnych służb, przecież to nie była naprawa wymagająca dużych nakładów finansowych, że o czasie jej trwania również tutaj nie wspomnę. No cóż, najwidoczniej takie rzeczy tylko w Nakle. O takie podstawowe rzeczy, żeby się prosić tyle czasu? Mi na miejscu włodarzy byłoby po prostu wstyd – powiedział nam pan Marcin, jeden z mieszkańców ul. Sienkiewicza.

Przed naprawą Przed naprawą

Po przeprowadzonej naprawie Po przeprowadzonej naprawie

Oceń artykuł: 7 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (28)

  aaaweq, w dniu 25-05-2022 10:52:44 napisał:

  żeby to zagrażało komuś jakiś emeryt się nudzi?

  odpowiedz

  • 11 (21)

  Wiejski łazęga, w dniu 25-05-2022 11:43:09 napisał:

  Emeryt nie emeryt-jakie ma to znaczenie.Uszkodzono infrastrukturę drogową,powstało realne zagrożenie dla zdrowia i życia użytkowników.Miasto nie robi żadnej łaski-ma obowiązek ustawowy.Natomiast uważam,że kosztami naprawy musi zostać obciążony ten podmiot ( osoba fizyczna,prawna ) który szkody dokonał.Miasto jest ubezpieczone na tego typu przypadki i poniesione środki muszą wrócić do miejskiej kasy.

  odpowiedz

  • 3 (7)

  Nakło, w dniu 25-05-2022 15:34:25 napisał:

  prawda....No cóż, najwidoczniej takie rzeczy tylko w Nakle. ......

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Gierek , w dniu 25-05-2022 16:04:36 napisał:

  Na moje to nakielskie władze mają talent do gawędzenia. Wystczy posłuchać sprawozdanie wodzą z tych gówien miedzysesyjnych. Ale na gadaniu się kończy, później trzeba prosić i czekać, czekać i prosić czy w końcu ktoś zadziała. A tu jest jak z telewizją, zawsze problem magicznie się rozwiązuje jak przyjedzie Polsat czy tvn, tak samo działa na wodzą naklo24.pl

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Noo, w dniu 25-05-2022 16:15:47 napisał:

  Najgorszy wydział w tej instytucji

  odpowiedz

  • 3 (7)

  Cierpliwy, w dniu 25-05-2022 17:10:32 napisał:

  Bez przesady a u siebie jak robicie remoncik to co fachowiec przychodzi od razu czy czekacie po kilka miesiecy

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Alfons, w dniu 25-05-2022 18:12:33 napisał:

  Przy ul.Dworcowej Hurtownia Gama jak to wygląda jadąc ulica ,może by to zasłonić. Nie mam nic do hurtowni chodzi o estetykę miasta.

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Kk, w dniu 25-05-2022 19:30:02 napisał:

  Popieram powyższy komentarz. 200 metrów od gminy taki bałagan ta gama zgotowała. A budynek niby zabytkowy. A urzędasy na to patrzą. Tak zeszpecic ulicę

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Amado , w dniu 25-05-2022 22:08:10 napisał:

  Pozdrawiam fachowców pana Jarka Nie dajcie się J

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Jlb, w dniu 26-05-2022 04:23:05 napisał:

  A ten fachowiec od znaków gdzie?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)