Dziś mamy 29 maja 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 maja 2022

„Policjanci w służbie historii”. Policjantka i uczennice przygotowały warsztaty

fot. pow.

fot. pow.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy i# uczennice z I LO z Szubina wzięły udział w warsztatach tematycznych do ogólnopolskiego konkursu pt.: „Policjanci w służbie historii”, które odbyły się w bydgoskiej Delegaturze IPN.

Drużyna z klasy o profilu prawno-policyjnym I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie, wspólnie z koordynatorem klasy z ramienia nakielskiej Policji, mł. asp. Zofią Wrzeszcz, wzięła udział w warsztatach teoretycznych i praktycznych przygotowujących do uczestnictwa w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu pt.: „Policjanci w służbie historii”. Przedsięwzięcie odbyło się w Delegaturze w Bydgoszczy Instytutu Pamięci Narodowej, a organizatorem jest IPN i Komenda Główna Policji.

Po części teoretycznej, prowadzonej przez przedstawiciela IPN p. Mirosława Sprengera oraz p. Magdalenę Wolską ze Stowarzyszenia Bydgoska Rodzina Katyńska, uczestnicy warsztatów nabywali praktyczne umiejętności niezbędne do uczestnictwa w konkursie.

Drużyna z I LO w Szubinie skupiła się na sylwetce Policjanta Policji Państwowej Józefa Władysława Młodowicza, który od 1934 roku do wybuchu II Wojny Światowej był Komendantem Powiatowym Policji Państwowej w Szubinie. Prócz opracowania biogramu bohatera i przygotowania filmu na temat jego służby na rzecz Państwa Polskiego, uczennice mają za zadanie także opisać miejsce pamięci z Nim związane, a także przeprowadzić „żywą lekcję historii”, której uczestnicy poznają historię wybranej przez nich postaci i miejsca pamięci.

Lekcję taką, uczestniczki konkursu: Karolina Burzyńska, Dagmara Zdralek i Wiktoria Głuszek, przeprowadziły w ostatnich dniach w Szkole Podstawowej w Królikowie.

Niebawem Komisja Konkursowa wyłoni laureatów. Nakielscy mundurowi mają nadzieję, że ogrom pracy włożonej przez uczennice szubińskiego ogólniaka pozwoli im znaleźć się w tym zaszczytnym gronie.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 14 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)