Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 maja 2022

„Policjanci w służbie historii”. Policjantka i uczennice przygotowały warsztaty

fot. pow.

fot. pow.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy i# uczennice z I LO z Szubina wzięły udział w warsztatach tematycznych do ogólnopolskiego konkursu pt.: „Policjanci w służbie historii”, które odbyły się w bydgoskiej Delegaturze IPN.

Drużyna z klasy o profilu prawno-policyjnym I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie, wspólnie z koordynatorem klasy z ramienia nakielskiej Policji, mł. asp. Zofią Wrzeszcz, wzięła udział w warsztatach teoretycznych i praktycznych przygotowujących do uczestnictwa w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu pt.: „Policjanci w służbie historii”. Przedsięwzięcie odbyło się w Delegaturze w Bydgoszczy Instytutu Pamięci Narodowej, a organizatorem jest IPN i Komenda Główna Policji.

Po części teoretycznej, prowadzonej przez przedstawiciela IPN p. Mirosława Sprengera oraz p. Magdalenę Wolską ze Stowarzyszenia Bydgoska Rodzina Katyńska, uczestnicy warsztatów nabywali praktyczne umiejętności niezbędne do uczestnictwa w konkursie.

Drużyna z I LO w Szubinie skupiła się na sylwetce Policjanta Policji Państwowej Józefa Władysława Młodowicza, który od 1934 roku do wybuchu II Wojny Światowej był Komendantem Powiatowym Policji Państwowej w Szubinie. Prócz opracowania biogramu bohatera i przygotowania filmu na temat jego służby na rzecz Państwa Polskiego, uczennice mają za zadanie także opisać miejsce pamięci z Nim związane, a także przeprowadzić „żywą lekcję historii”, której uczestnicy poznają historię wybranej przez nich postaci i miejsca pamięci.

Lekcję taką, uczestniczki konkursu: Karolina Burzyńska, Dagmara Zdralek i Wiktoria Głuszek, przeprowadziły w ostatnich dniach w Szkole Podstawowej w Królikowie.

Niebawem Komisja Konkursowa wyłoni laureatów. Nakielscy mundurowi mają nadzieję, że ogrom pracy włożonej przez uczennice szubińskiego ogólniaka pozwoli im znaleźć się w tym zaszczytnym gronie.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 14 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)