Dziś mamy 30 listopada 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

17 października 2021

„Jagódki” poznają kulturę ludową. Dzieci tańczyły Poloneza

fot. pow.

fot. pow.

W minionym tygodniu najstarsza grupa# z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle rozpoczęła cykl zajęć organizowanych przez NOK „ My jesteśmy Polakami swoją kulturę ludową znamy”.

Podczas pierwszego spotkania starszaki poznały pomieszczenie „kostiumernię” w której znajdują się wszystkie stroje, kostiumy. Na pierwszym spotkaniu p. Agnieszka przybliżyła historię Księstwa Warszawskiego oraz zapoznała dzieci z wyglądem stroju. Jagody miały okazję zatańczyć Mazura oraz Poloneza, na sam koniec wykonały herb.


Materiał: Agnieszka Bartosik/Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 8 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)