Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:
  • Tragiczne skutki wypadku na nakielskiej obwodnicy (ustalenia policji)

    Policjanci z Nakła pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności# tragicznego w skutkach wypadku, do jakiego doszło wczoraj na obwodnicy miasta. Po zderzeniu motocykla z autem osobowym 31-letni motocyklista zmarł.
    (czytaj dalej)
29 maja 20200

„Cała Polska czyta o zwierzętach”. Biblioteka w Ślesinie zaprasza po książki

Tegoroczne hasło Akcji to „Cała Polska czyta o zwierzętach”! W nadchodzącym tygodniu #wybierzmy zatem do czytania książki, które mówią o zwierzętach, a przede wszystkim prezentują świat ich oczami.

(czytaj więcej)
29 maja 20200

PUE ZUS. Sprawdzisz na niej swój wniosek o postojowe

O świadczenie postojowe stara się niemal 75,4 tys. osób mieszkających w województwie #kujawsko-pomorskim, z czego ponad 63,2 tys. to osoby prowadzące działalność gospodarczą i 12,2 tys. to osoby na umowach cywilnoprawnych. Teraz mogą sprawdzić status swojego wniosku o świadczenie postojowe na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

(czytaj więcej)
29 maja 20200

KGW Młode Łanki zwycięzcą konkursu papieskiego. Gratulujemy!

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji #zaprosiliśmy mieszkańców województwa do wspólnego uczczenia tego dnia i udziału w konkursach. Zachęcaliśmy m.in. do udekorowania flagami papieskimi, zdjęciami i kwiatami okien, domów, podwórek, ogrodów, osiedli i ulic. Laureatów konkursu artystycznego ogłosimy w poniedziałek (1 czerwca).

(czytaj więcej)
29 maja 202013

Jeździli crossami po lesie. Młodzi mężczyźni poniosą konsekwencje

Mandatami karnymi oraz powiadomieniem sądu rodzinnego zakończyła się interwencja, jaką #podjęli w lesie na terenie kcyńskiej gminy policjanci wspólnie ze strażnikiem leśnym. Kierujący motorami crossowymi za „szarżowanie” po lesie nie pozostali bezkarni.

(czytaj więcej)
29 maja 20203

Pijany kierowca uciekał przed kontrolą. Miał ponad 2 promile alkoholu we krwi

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 44-letni kierowca volvo, który został #zatrzymany przez policjantów szubińskiej "patrolówki". Mężczyzna chciał uniknąć konsekwencji, dlatego próbował uciekać przed funkcjonariuszami. W efekcie nieodpowiedzialnej jazdy uderzył w słup energetyczny. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

(czytaj więcej)
29 maja 20200

Pakiet antykryzysowy w działaniu. Wojewódzki program wsparcia

Medyczne środki ochrony osobistej za 10 milionów złotych, pracujący już w szpitalach #nowy sprzęt za 8 milionów złotych, blisko 700 przeprowadzonych testów w kierunku Covid-19 w domach pomocy społecznej w całym regionie, wypłacane pracownikom tych instytucji dopłaty do pensji, udzielane już przedsiębiorcom pożyczki obrotowe i uruchamiane właśnie mikrogranty inwestycyjne – to widoczne już efekty wdrażania naszego pakietu antykryzysowego, czyli samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce.

(czytaj więcej)
29 maja 20200

Biblioteka zaprasza na "Opowieści bizantyjskie". Poznasz wiele ciekawostek

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią zaprasza do #zapoznania się z nowym cyklem filmików historycznych dotyczących Cesarstwa Bizantyjskiego.

(czytaj więcej)
29 maja 20202

Resort Sprawiedliwości Pomaga. Szycie maseczek jako forma resocjalizacji

Na zapleczu walki z koronawirusem działa ogromny sztab ludzi dobrej woli, także poza #murami więzienia. Kilka tysięcy sztuk maseczek ochronnych – tyle uszyli osadzeni z Zakładu Karnego w Koronowie oraz jednostek podległych tj. Oddziału Zewnętrznego w Chojnicach oraz Oddziału tymczasowego zakwaterowania skazanych w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Suchej.

(czytaj więcej)
28 maja 20206

Policja przestrzega przed oszustami. Metoda "na policjanta" i "na prokuratora"

Niestety przekonała się o tym jedna z seniorek. Kobieta zaciągnęła kredyt, a następnie #wypłacone pieniądze zostawiła przy śmietniku. W drugim przypadku seniorkę uchronił pracownik banku. Nie dajmy się oszukać. Wystarczy stosować się do jednej zasady - POLICJANCI nigdy nie zwracają się z prośbą o przekazanie jakichkolwiek kwot pieniędzy!

(czytaj więcej)
28 maja 20200

Zasiłek macierzyński i urlop rodzicielski. Jaka kwota jest wypłacana?

Gdy rodzi się dziecko to zazwyczaj opiekę nad nim przejmuje mama, choć i ojcowie mają #taką możliwość. Nie da się ukryć, że niewiele osób może sobie pozwolić na zaprzestanie pracy na okres wielu tygodni, aby zaopiekować się swoją pociechą. Jednak w przypadku narodzin dziecka opieka jest płatna, bo ubezpieczonej mamie przysługuje zasiłek macierzyński.

(czytaj więcej)
28 maja 202018

Pracowite obrady. Radni jednogłośnie przyznali absolutorium burmistrzowi

W czwartek, 28 maja odbyła się XXII sesja Rady Miejskiej w Nakle. Podobnie jak# podczas poprzedniej sesji i te obrady odbyły się w trybie zdalnym.

(czytaj więcej)
28 maja 20202

Pożar słomy w Rościminie. Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej

Dnia 28 maja 2020 roku doszło do pożaru słomy# w Rościminie przy zabudowaniach.

(czytaj więcej)
28 maja 20200

W czasie wolnym pamiętał, że służy. Pobiegł za złodziejem

Każdy policjant nawet w czasie wolnym pamięta do czego zobowiązuje mundur, który po #służbie zostaje w szatni. O tym, że służy, nie zapomniał też policjant nakielskiej „drogówki”, który będąc w czasie wolnym na zakupach zapobiegł ucieczce marketowego złodzieja.

(czytaj więcej)
28 maja 20204

Nakielanin usłyszał zarzuty. Odpowie za kradzież drogich perfum

Zarzuty kradzieży perfum wartych ponad# 600 złotych usłyszał 31-latek zatrzymany przez nakielskich policjantów chwilę po tym, jak wybrał się na darmowe zakupy do drogerii w centrum miasta. Ostateczne decyzje w sprawie podejmie sąd, a zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
28 maja 20204

Co dolega polskim sądom? Czy pozywać w dobie pandemii?

Prawo do sądu jest zagwarantowane każdemu obywatelowi Polski konstytucyjnie. Tymczasem# wprowadzenie stanu epidemii, w związku z zakażeniami koronawirusem, wywarło olbrzymi wpływ na funkcjonowanie wielu różnych instytucji, w tym także sądów. Czy ograniczony zakres ich działania może zagraża jednemu z najbardziej fundamentalnych praw obywateli? Opinie Auxilia nie pozostawiają wątpliwości – warto podjąć starania, np. o należne odszkodowanie lub zadośćuczynienie, także teraz, mimo utrudnień organizacyjnych.

(czytaj więcej)
28 maja 20201

EUROBAC Nakło organizuje internetowe turnieje brydżowe. Rywalizowało 14 par

W piątek (22 maja) i niedzielę (24 maja) nakielscy brydżyści rozegrali# kolejne turnieje brydżowe na platformie bridgebase. W obu turniejach grało po 14 par reprezentujących powiaty bydgoski, nakielski i sępoleński oraz gości z innych części kraju.

(czytaj więcej)
28 maja 20201

Zła decyzja odbiera życie. Szanuj je!

"Zła decyzja odbiera życie" to akcja profilaktyczna skierowana głównie do# kierujących pojazdami. Właśnie z myślą o tej grupie uczestników ruchu powstał spot uświadamiający, że manewr wyprzedzania jest jednym z najtrudniejszych i niebezpiecznych manewrów wykonywanych podczas jazdy samochodem.

(czytaj więcej)
28 maja 20200

Dopłaty 2020. Milion wniosków od rolników już w ARiMR

Jeszcze ponad dwa tygodnie mają rolnicy na# złożenie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW za rok 2020. Mimo utrudnień związanych z epidemią, tegoroczna kampania przebiega sprawnie.

(czytaj więcej)
28 maja 202013

Pożar trawy przy nakielskim bloku. Mogło dojść do tragedii

Dnia 27 maja 2020 doszło do pożaru trawy przy blokach na ul. Gimnazjalnej w Nakle. #

(czytaj więcej)
27 maja 2020107

Śmiertelny wypadek na nakielskiej obwodnicy

Dnia 27 maja 2020 r. na drodze krajowej DK 10 w Nakle doszło do# tragicznego w skutkach wypadku.

(czytaj więcej)
27 maja 202011

Ulica Długa nadal bez asfaltowej nawierzchni. Prace trwają

Mieszkańcy ulicy Długiej w Nakle w dalszym ciągu muszą liczyć się z utrudnieniami. Remont #ulicy trwa i ma zostać zakończony w tym roku.

(czytaj więcej)
27 maja 20204

Rząd dał zielone światło wielu branżom. Wraca normalność. Co będzie otwarte?

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Część #zapisów dotyczy restauracji i hoteli. Otwarte będą mogły zostać także m. in. baseny, siłownie i parki rozrywki.

(czytaj więcej)
27 maja 20200

Organizacje pozarządowe mogą liczyć na dofinansowanie. Wnioski do 8 czerwca

Starosta Nakielski ogłasza nabór wniosków organizacji pozarządowych o dofinansowanie #części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne.

(czytaj więcej)
27 maja 20203

W kujawsko-pomorskim przybywa ozdrowieńców. To już prawie 460 osób

W powiecie nakielskim nie przybywa potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Za #to w ostatnich dniach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego szereg osób wyzdrowiało.

(czytaj więcej)
27 maja 20201

Dzień Dziecka tuż tuż. Do małych pacjentów trafią „Paczki z uśmiechem”

1 czerwca Fundacja „Dr Clown” rusza z wirtualną terapią śmiechem i #uruchamia „Śmiechofon” umożliwiający dzieciom w szpitalach indywidualne spotkania online z Doktorami Clownami. Z okazji Dnia Dziecka do szpitali w Bydgoszczy trafią także wyjątkowe upominki w ramach akcji „Paczka z uśmiechem”, a wolontariusze będą rozbawiać małych pacjentów pod oknami szpitali.

(czytaj więcej)

0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)