Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:
  • Kierowcy nie zatrzymują się przed znakiem STOP. "Mam prośbę do władz"

    Kwestię organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Strażackiej i Dąbrowskiego #poruszył jeden z Internautów. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Treść wiadomości poniżej.
    (czytaj dalej)
06 grudnia 20190

Jazda na suwak i korytarz życia obowiązkowe. Od dzisiaj nowe przepisy

6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy #zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).

(czytaj więcej)
06 grudnia 20190

Świąteczne zapachy w przedszkolu Donald. Dzieci piekły pierniczki!

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Dla wielu przedświąteczną #tradycją jest pieczenie ciasteczek. Zapach pieczonych pierniczków chyba od zawsze kojarzy się ze świętami.

(czytaj więcej)
06 grudnia 20190

Wtorkowe spotkanie DKK. Książka wywarła na paniach mocne wrażenie

3 grudnia 2019, na wtorkowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Ślesinie #omawiano książkę Izabeli Krasińskiej pt. „Najlepsza przyjaciółka”.

(czytaj więcej)
06 grudnia 20190

O realizacji marzeń, szczęściu i miłości. Spotkanie autorskie z Janem Hyjkiem

5 grudnia w Filii Dziecięcej odbyło się spotkanie autorskie z panem Janem #Hyjkiem. Jest autorem powieści dla dzieci i młodzieży ”Nie oglądaj się wstecz”, ”Koła czasu”, ”Sporna śliwka” oraz tomu piosenek ”Zbudzone zmilczenia”.

(czytaj więcej)
06 grudnia 20190

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. I LO reprezentowało 110 uczniów

Dnia 6.12.2019 roku w Nakielskim Ośrodku kultury została przeprowadzona X #Kujawsko – Pomorska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region” skierowana do uczniów szkół średnich.

(czytaj więcej)
06 grudnia 20190

Afryka nieobca uczniom Krzywoustego. W marcu zawody okręgowe

Dwunastu uczniów „Krzywoustego” wzięło udział 2 grudnia 2019 r. w szkolnym #etapie XVIII Olimpiady Znajomości Afryki, z tego 6 osób reprezentowało klasy III, 4 uczniów klasy II oraz 2 uczniów klasy I.

(czytaj więcej)
06 grudnia 20190

Nauka i integracja. Uczniowie dwóch klas udali się do Torunia

Klasy I angielska i I politechniczna z I LO Nakło udały się 4 grudnia 2019r. do Torunia. #W programie wyjazdu znalazł się wykład dr Zdzisława Preisnera, który jest wykładowcą WSB w Toruniu oraz znanym podróżnikiem.

(czytaj więcej)
06 grudnia 20190

Panie miały pełne ręce roboty. Własnoręcznie wykonały stroiki

Idą święta… a żeby przyszły, dom musi pachnieć piernikami i świerkiem. Na dobry #początek przedświątecznego okresu, trzeba koniecznie własnoręcznie wykonać stroik.

(czytaj więcej)
06 grudnia 20192

Kolizja na krajowej „dziesiątce”. Skoda najechała na tył volvo

6 grudnia około godz. 9.50 na drodze krajowej nr 10 w Ślesinie doszło do# zdarzenia drogowego. Kierujący nie odnieśli obrażeń.

(czytaj więcej)
06 grudnia 20190

„Bezpieczny i przyjazny region”. Około 200 uczniów wzięło udział w olimpiadzie!

6 grudnia w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury zorganizowano pierwszy #etap X edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. W tym roku z terenu powiatu nakielskiego w pierwszym etapie Olimpiady wzięło udział ok. 200 osób.

(czytaj więcej)
06 grudnia 20190

Pokazy, kolędowanie i tradycyjne wyroby. Świąteczny Jarmark Krajeński tuż tuż

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” oraz Ekomuzeum Doliny Noteci #po raz czwarty zapraszają wszystkie osoby pragnące poczuć magię świąt na Jarmark Krajeński, który odbędzie się 15 grudnia w godzinach 10.00-16.00 w Zajeździe WiK w Ślesinie.

(czytaj więcej)
06 grudnia 20198

Policjanci odzyskali skradzione auto warte ponad ćwierć miliona złotych!

Szubińscy policjanci odzyskali mercedesa wartego 260 tys. złotych, który został skradziony #na terenie Niemiec. W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o paserstwo, za co usłyszeli zarzuty w prokuraturze. Decyzją sądu mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

(czytaj więcej)
06 grudnia 20199

Koncert kolęd przy wigilijnym stole. Członkinie KGW podzieliły się opłatkiem

W związku ze zbliżającymi się już wielkimi krokami świętami Bożego Narodzenia,# panie z Kół Gospodyń wiejskich z gminy Nakło tradycyjnie spotkały się przy jednym stole na wspólnej kolacji wigilijnej. Przy tak szczególnej okazji nie mogło zabraknąć świątecznych życzeń i kolędowania.

(czytaj więcej)
06 grudnia 20190

Uczniowie świętowali Dzień Wolontariusza. Zorganizowano apel

„To do Ciebie dzisiaj należy zainicjowanie kręgu radości, miłości i dobra”. Tymi słowami #opiekun Szkolnego Koła Caritas – Katarzyna Dobosz rozpoczęła apel z okazji święta wolontariuszy. To już po raz trzeci w nakielskiej Dwójce w tak uroczysty sposób uczniowie świętują Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który obchodzimy 5 grudnia.

(czytaj więcej)
06 grudnia 20190

Ciepłe, lekkie i bezpieczne kołdry zimowe gwarantem spokojnego snu

Zbliżający się sezon jesiennozimowy to czas ostatecznego pożegnania zwiewnych i delikatnych stylizacji odzieżowych. To także doskonały moment na# uzupełnienie szafy ciepłymi i przytulnymi swetrami i bluzkami, idealnymi na chłodne zimowe dni. Nadchodząca zima to czas zmian nie tylko w garderobie, ale i sypialni bowiem lekkie, cienkie kołdry przestają być wystarczającym okryciem na coraz mniej przyjemne zimowe noce.

(czytaj więcej)
05 grudnia 20198

Monika Marach i Marcin Wiatrowicz w Ejlacie. Wystąpią w Mistrzostwach Europy!

W Izraelu odbędą się tegoroczne mistrzostwa Europy do lat 15 i do lat 17, w których nie# zabraknie Moniki Marach i Marcina Wiatrowicza z MGLKS Tarpan Mrocza. Reprezentacja wyruszyła w środowy poranek, 4 grudnia.

(czytaj więcej)
05 grudnia 20191

Policjanci z Nakła szkolili pedagogów. Tematem były środki odurzające

Policjanci z nakielskiej komendy wspólnie z przedstawicielką Powiatowej #Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na zaproszenie Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej przeprowadzili wczoraj (04.12.19) szkolenie dla pedagogów z terenu powiatu. Szkolenie dotyczyło problematyki środków odurzających.

(czytaj więcej)
05 grudnia 20190

Ekonomiści Staszica na warsztatach finansowych w ramach projektu

W dniach od 25 listopada do 3 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią #odbył się cykl spotkań warsztatowych w ramach Projektu “BAKCYL”- Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży.

(czytaj więcej)
05 grudnia 20191

Inwestycja w bezpieczeństwo. Czujka może uratować nam życie

W świetle ostatnich zdarzeń zaistniałych na terenie Polski (Szczyrk) jak również na terenie #powiatu nakielskiego (Nakło nad Notecią, Mrocza) Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców apeluje o rozważenie zamontowania w domach czujek: stężenia gazu palnego (sieciowego, propanu-butanu z butli) oraz tlenku węgla (czadu).

(czytaj więcej)
05 grudnia 20190

Próby wyłudzenia pieniędzy. KPWiK ostrzega przed oszustami

Komunalne przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Nakle nad Notecią #informuje o próbach wyłudzenia pieniędzy przez osoby podające się za pracowników Spółki.

(czytaj więcej)
05 grudnia 201913

"Stawki nie wywołują pożądanej rotacji”. Opłata parkingowa w górę (sonda)

2020 rok zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim liczne podwyżki opłat m. in. #za podatki i śmieci. Z podwyżką muszą liczyć się także osoby korzystające z płatnych parkingów na terenie Nakła. Opłata wzrośnie aż o 50%.

(czytaj więcej)
05 grudnia 20190

W najbliższy weekend odbędzie się V kolejka NLS. Kibice mile widziani!

W sobotę 7 grudnia oraz w niedzielę 8 grudnia, zostanie rozegrana 5 kolejka Nakielskiej Ligi Siatkówki.

(czytaj więcej)
05 grudnia 20190

Świąteczne warsztaty plastyczne. Wspólna praca przyniosła wiele radości

3 grudnia w Przedszkolu Niepublicznym "Donald" odbyły się świąteczne #warsztaty plastyczne z udziałem dzieci 3 letnich i ich członków rodziny.

(czytaj więcej)
05 grudnia 20190

Andrzejkowo w WDK. Licznie przybyli goście bawili się znakomicie

30 listopada 2019r. w Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie odbyła się zabawa andrzejkowa.

(czytaj więcej)
05 grudnia 20190

Nakielscy lekkoatleci reprezentowali gminę. Sprawdź, jakie wyniki osiągnęli

W poniedziałek 2 grudnia 2019 roku w Spale rozegrane zostały IV Halowe Mistrzostwa ,#,Czwartków Lekkoatletycznych”, w których udział wzięła 20-osobowa reprezentacja Gminy Nakło nad Notecią.

(czytaj więcej)

0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)