Dziś mamy 21 października 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

21 września 2021

Nakielskim rowerem przez miasto. Odwiedź 5 stacji i zdobądź pamiątkowy medal

fot. pow.

fot. pow.

Od 23.09.2021 r. w Nakle nad Notecią można korzystać z systemu pn. „Nakielski Rower”.

„Nakielski Rower” to 50 rowerów miejskich z koszykami, z czego 5 z nich wyposażonych jest w foteliki dziecięce. Pojazd można wypożyczyć na jednej z 10 stacji zlokalizowanych na terenie miasta. Każdy chętny na przejażdżkę rowerem musi skorzystać z aplikacji mobilnej (dostępnej w sklepie Google Play, App Store oraz AppGallery) lub strony internetowej. System Nakielskiego Roweru umożliwia mieszkańcom wypożyczenie oraz użytkowanie roweru miejskiego za darmo przez pierwsze 20 minut od wypożyczenia, z naliczaniem opłat za każdą kolejną minutę wypożyczenia – 0,05 PLN, zgodnie z zapisami regulaminu.

Nakielski Sport Sp. z o. o. wspólnie z Gminą Nakło nad Notecią, Towarzystwem Przyjaciół Nakła oraz Stowarzyszeniem Ekologicznym Ziemi Nakielskiej OIKOS przygotowali dla wszystkich promocyjne wydarzenie pn. „Nakielskim Rowerem przez Miasto”.

Celem wydarzenia jest w szczególności propagowanie jazdy rowerem wśród mieszkańców oraz rozpowszechnianie idei roweru miejskiego i infrastruktury rowerowej.

W dniach 24.09 – 10.10.2021 r. pokonaj trasę pomiędzy 5 wybranymi stacjami ROWERU NAKIELSKIEGO na terenie Nakła nad Notecią. Na każdej z tych 5 stacji zrób sobie selfie ze stacją w tle. 5 zdjęć wraz z oświadczeniem RODO wyślij na adres weronika.marzynska@nakielskisport.pl do dnia 17.10.2021 r.

W zadaniu może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku, przygotowania fizycznego czy umiejętności. Podczas przejazdu nie będzie prowadzona rywalizacja sportowa. Uczestnicy wydarzenia otrzymają pamiątkowy medal.

Zadanie odbywa się wirtualnie, co oznacza, że uczestnicy sami wybierają dzień i godzinę pokonania trasy.

Lokalizacja stacji rowerowych na terenie miasta Nakło nad Notecią:

ul. Rynek – parking przy płycie Rynku,
os. Władysława Łokietka – parking przy skateparku,
ul. Mrotecka – wjazd na os. Wichrowe Wzgórze,
ul. Potulicka –miejsce obok słupa ogłoszeniowego,
ul. Moniuszki – teren naprzeciwko sklepu „Żabka”,
ul. Kilińskiego – parking,
ul. Notecka – ostatnie miejsce parkingowe przed Przystanią,
ul. ks. P. Skargi – miejsce przy stojakach rowerowych przy UMiG Nakło nad Notecią,
ul. Powstańców Wielkopolskich – miejsce nieużywanego przejazdu,
ul. Mrotecka – teren parkingu Park&Ride.

Każdy uczestnik zobowiązany jest do zapoznania się z regulaminem wydarzenia oraz z Regulaminem Systemu Rowerów Miejskich „Nakielski Rower” i do ich przestrzegania. Życzymy miłej zabawy !

Autor: Maciej Łuczak / Nakielski Sport

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)