Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

09 listopada 2018

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu nakielskiego

fot.powierzone

fot.powierzone

Od września 2016 roku działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.# Od tego czasu na terenie powiatu nakielskiego naniesiono na mapę 2159 zgłoszeń, z czego około 39% zostało potwierdzonych. Policjanci zachęcają do korzystania z tego narzędzia.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które pozwala na czytelne zidentyfikowanie, a także przedstawienie skali i rodzaju zagrożenia występującego na danym terenie. Narzędzie to ma służyć przede wszystkim społeczności lokalnej i za jego pośrednictwem można informować policję o różnych niepokojących zjawiskach.

Na terenie powiatu nakielskiego mapa działa od początku września 2016 roku. W tym czasie mieszkańcy powiatu wprowadzili na nią 2 159 zgłoszeń. Policjanci, po weryfikacji, potwierdzili 841 zgłoszeń, co stanowi prawie 39% wszystkich zaznaczonych zagrożeń. Mieszkańcy powiatu nakielskiego najczęściej informują o przekraczaniu dozwolonej prędkości, spożywaniu alkoholu w miejscu niedozwolonym oraz nieprawidłowym parkowaniu.

Wszystkie zgłoszenia są na bieżąco weryfikowane przez policjantów. W ostatnich dniach policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego weryfikowali wprowadzone na mapę zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości.  

Policjanci powiatu nakielskiego zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i przypominają, że w przypadku potrzeby podjęcia przez policjantów natychmiastowych, interwencyjnych działań w dalszym ciągu należy korzystać z dostępnych numerów alarmowych.

materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (4)

    Piotr, w dniu 09-11-2018 15:44:34 napisał:

    Zgłaszałem, załączałem zdjęcia i co? Nic.... Ale to pewnie dlatego że chodziło o parkowanie pod kościołem, a tam wszytko wolno na to wygląda. Blokowanie pasa ruchu ma wsi, gdzie jeżdżą duże maszyny rolnicze? Ale pod kościołem można! Wysyłam wam następne zgłoszenie, tym razem je zweryfikujcie

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!



Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)