Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

24 marca 2020

Drugi tydzień lekcji online rozpoczęty. Inicjatywa cieszy się zainteresowaniem

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Tak jak w prawdziwej szkole - w poniedziałek rozpoczęliśmy już drugi tydzień lekcji online. #Są też zmiany. Poza ósmoklasistami i tegorocznymi maturzystami, do udziału w zajęciach zapraszamy uczniów klas od IV do VII szkół podstawowych oraz wszystkich licealistów. Wczoraj (23 marca) odbyły się także pierwsze zajęcia z psychologiem.

W pierwszym tygodniu na naszej stronie z zajęciami Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego odnotowaliśmy ponad 270 tysięcy wejść. Projekt jest odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Zapraszamy do obejrzenia zarejestrowanych lekcji online na www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła.

- Bardzo się cieszę, że nasza inicjatywa osiągnęła tak dużą popularność wśród dzieci i młodzieży szkolnej. To utwierdza nas, że nasze działania są właściwą odpowiedzią na potrzeby uczniów, którzy ze względu na epidemię pozostają w domach. Obecnie prowadzimy do dwudziestu lekcji dziennie, uruchamiamy też wsparcie psychologiczne oraz zajęcia z rekolekcjonistą. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w tej projekt - nauczycielom, pedagogom, pracownikom Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu i spółce Conectio - mówi marszałek Piotr Całbecki

Do kujawsko-pomorskich szkół podstawowych uczęszcza 178 tysięcy uczniów, do szkół ponadpodstawowych - ponad 80 tysięcy. W tym roku w regionie maturę zdawać będzie blisko 21 tysięcy osób. Do egzaminu ósmoklasistów przystąpi blisko 20 tysięcy uczniów.

Od poniedziałku nadajemy codziennie do 20 półgodzinnych interaktywnych lekcji online – wykładów, pokazów, warsztatów – z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję. Program przygotowali wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, zajęcia prowadzą najwyższej klasy nauczyciele specjaliści.

Zachęcamy uczniów również do powtórki materiału. Wszystkie lekcje rejestrujemy i udostępniamy, można z nich korzystać także w godzinach poza transmisją na żywo.

Jak dotąd największym zainteresowaniem cieszy się lekcja języka polskiego, poprowadzona przez polonistkę Jolantę Serocką. Lekcję wyświetliło już ponad 22 tysiące osób. Wczoraj odbyło się dziewiętnaście wirtualnych lekcji, które w sumie wyświetlono ponad 48 tysięcy razy. Spośród poniedziałkowych zajęć największą popularność zdobyła lekcja matematyki dla klas VIII. Zainteresowanie uczniów prowadzonymi lekcjami odzwierciedlają ilości zadawanych nauczycielom pytań i komentarzy do zajęć. Najwięcej zaobserwowaliśmy podczas lekcji języka angielskiego prowadzonej przez Aleksandrę Kowalską oraz podczas lekcji matematyki dla ósmoklasistów przygotowana przez Annę Berent.

W poniedziałek (23 marca) uczniowie skorzystali ze wsparcia psychologicznego. Porad udzielał szkolny psycholog. Po zajęciach przez godzinę specjalista odpowiadał na zadane przez uczniów pytania. Tygodniowy program zajęć dostępny na www.kujawsko-pomorskie.pl

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego cieszy się poparciem władz oświatowych i środowiska nauczycielskiego. Uruchomiliśmy już dwa studia, z którego nadawane są zajęcia. Ulokowaliśmy je w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Za techniczną stronę przedsięwzięcia odpowiada marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio.

Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Oceń artykuł: 23 22

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (6)

    Buraki polityczne , w dniu 24-03-2020 11:16:34 napisał:

    A kiedy gmina dociągnie mi chociaż neta w ADSL? Albo światłowód? Radiówki nie ma, a plus minus i gnój mobile i pomarańcza to tylko muli w EDGE net. Czy ktoś pomyślał o białych dziurach w dostępie do neta w tym kraju?

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (2)
    • 6 (6)

    czytelnik, w dniu 25-03-2020 12:33:06 napisał:

    Wszystko się wiesza, łącza są przeciążone. Edukacja zdalna to fikcja. Tylko ministerstwo uważa inaczej........ Zapraszam ministra edukacji tu, do nas, niech zobaczy pracę rodziców z dziećmi, nauczycieli z komputerem - gdy nic nie działa.n

    odpowiedz

    • 3 (3)

    PolskaWRuinie, w dniu 25-03-2020 19:31:27 napisał:

    Pic na wodę fotomontaż, jak cały ten nierząd!!!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)