Dziś mamy 17 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

12 lutego 2019

Akcja Charytatywna „Pomóżmy bezdomnym przetrwać zimę” zakończona sukcesem

fot.pow

fot.pow

Pod koniec stycznia zwracałam się do społeczności naszego miasta z prośbą o pomoc# i włączenie się do akcji charytatywnej na rzecz osób bezdomnych, które korzystają z pomocy centrum „Betlejem” w Bydgoszczy.

Akcja rozpoczęła się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle od 28 stycznia i trwała do 10 lutego 2019 roku. Wolontariusze Caritas zbierali bieliznę męską (skarpety, koszulki, majtki). Koniec zbiórki zaplanowano w przeddzień Światowego Dnia Chorego.  Wielką radością dla nas po ukazaniu się artykułu w mediach były informacje o chęci współpracy i pomocy w akcji. Akcję naszą wsparli:
- Parafia św. Stanisława BM w Nakle
- Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nakle
- Przedszkole nr 2 w Nakle
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaszczu
- uczniowie i Rodzice naszej szkoły.

W poniedziałek 11 lutego w dniu obchodów XXVII Światowego Dnia Chorego, z wielką radością i szczęściem jechałam do Bydgoszczy aby te dary przekazać w siedzibie Caritas Diecezji Bydgoskiej.

Dzięki tej wspaniałej współpracy, dzięki pomocy tak wielu ludzi udało nam się zebrać razem 846 sztuk bielizny męskiej oraz 35 sztuk innej odzieży, ofiarowanej w czasie zbiórki.

W tym miejscu pragnę zatem bardzo podziękować tym, którzy podjęli się koordynowania zbiórki w swojej placówce:  Ks. Proboszczowi Tadeuszowi Michalak, Pani Dorocie Ptak – opiekunowi SKC SP 3, Pani Ewelinie Holec – wychowawcy  w Przedszkolu nr 2  i Pani Agnieszce Andrzejewskiej oraz Ks. Romanowi i młodzieży SKC z ZSP w Lubaszczu.

Mam nadzieję, że to początek naszej współpracy  na kolejne działania na rzecz drugiego człowieka.

 Organizator i koordynator akcji Katarzyna Dobosz.

materiał: Katarzyna Dobosz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)