Dziś mamy 25 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

12 lutego 2019

Akcja Charytatywna „Pomóżmy bezdomnym przetrwać zimę” zakończona sukcesem

fot.pow

fot.pow

Pod koniec stycznia zwracałam się do społeczności naszego miasta z prośbą o pomoc# i włączenie się do akcji charytatywnej na rzecz osób bezdomnych, które korzystają z pomocy centrum „Betlejem” w Bydgoszczy.

Akcja rozpoczęła się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle od 28 stycznia i trwała do 10 lutego 2019 roku. Wolontariusze Caritas zbierali bieliznę męską (skarpety, koszulki, majtki). Koniec zbiórki zaplanowano w przeddzień Światowego Dnia Chorego.  Wielką radością dla nas po ukazaniu się artykułu w mediach były informacje o chęci współpracy i pomocy w akcji. Akcję naszą wsparli:
- Parafia św. Stanisława BM w Nakle
- Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nakle
- Przedszkole nr 2 w Nakle
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaszczu
- uczniowie i Rodzice naszej szkoły.

W poniedziałek 11 lutego w dniu obchodów XXVII Światowego Dnia Chorego, z wielką radością i szczęściem jechałam do Bydgoszczy aby te dary przekazać w siedzibie Caritas Diecezji Bydgoskiej.

Dzięki tej wspaniałej współpracy, dzięki pomocy tak wielu ludzi udało nam się zebrać razem 846 sztuk bielizny męskiej oraz 35 sztuk innej odzieży, ofiarowanej w czasie zbiórki.

W tym miejscu pragnę zatem bardzo podziękować tym, którzy podjęli się koordynowania zbiórki w swojej placówce:  Ks. Proboszczowi Tadeuszowi Michalak, Pani Dorocie Ptak – opiekunowi SKC SP 3, Pani Ewelinie Holec – wychowawcy  w Przedszkolu nr 2  i Pani Agnieszce Andrzejewskiej oraz Ks. Romanowi i młodzieży SKC z ZSP w Lubaszczu.

Mam nadzieję, że to początek naszej współpracy  na kolejne działania na rzecz drugiego człowieka.

 Organizator i koordynator akcji Katarzyna Dobosz.

materiał: Katarzyna Dobosz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)