Dziś mamy 23 listopada 2017, czwartek, imieniny obchodzą:
11 maja 2017

Żywa lekcja historii. Największe emocje wzbudziły dawne stroje rycerskie

fot. Niepubliczne Przedszkole Katolickie

fot. Niepubliczne Przedszkole Katolickie

We wtorek dzieci z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego uczestniczyły #w „żywej lekcji historii” prowadzonej przez Pana Tymona i Kajetana z Kapsuły Czasu.

Panowie z pasją i zainteresowaniem opowiadali historię powstania Państwa Polskiego zawartą w legendach oraz przybliżyli dawne stroje rycerskie, które wzbudziły w dzieciach największe emocje. Każdy przedszkolak chciał obejrzeć, dotknąć lub przymierzyć hełm, tarcze, miecz, kufry i zbroje rycerskie. Spotkanie było doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy i zdobycia nowych umiejętności.

materiał: M. Kapica 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 21 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia. Świętujecie? (sonda)

Co roku w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień #Rzucania Palenia. Tego dnia wszyscy palacze zachęcani są do podjęcia próby, przynajmniej na jeden dzień, zaprzestania palenia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)