Dziś mamy 24 lutego 2018, sobota, imieniny obchodzą:
11 maja 2017

Żywa lekcja historii. Największe emocje wzbudziły dawne stroje rycerskie

fot. Niepubliczne Przedszkole Katolickie

fot. Niepubliczne Przedszkole Katolickie

We wtorek dzieci z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego uczestniczyły #w „żywej lekcji historii” prowadzonej przez Pana Tymona i Kajetana z Kapsuły Czasu.

Panowie z pasją i zainteresowaniem opowiadali historię powstania Państwa Polskiego zawartą w legendach oraz przybliżyli dawne stroje rycerskie, które wzbudziły w dzieciach największe emocje. Każdy przedszkolak chciał obejrzeć, dotknąć lub przymierzyć hełm, tarcze, miecz, kufry i zbroje rycerskie. Spotkanie było doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy i zdobycia nowych umiejętności.

materiał: M. Kapica 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 21 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)