Dziś mamy 26 maja 2017, piątek, imieniny obchodzą:
11 maja 2017

Żywa lekcja historii. Największe emocje wzbudziły dawne stroje rycerskie

fot. Niepubliczne Przedszkole Katolickie

fot. Niepubliczne Przedszkole Katolickie

We wtorek dzieci z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego uczestniczyły #w „żywej lekcji historii” prowadzonej przez Pana Tymona i Kajetana z Kapsuły Czasu.

Panowie z pasją i zainteresowaniem opowiadali historię powstania Państwa Polskiego zawartą w legendach oraz przybliżyli dawne stroje rycerskie, które wzbudziły w dzieciach największe emocje. Każdy przedszkolak chciał obejrzeć, dotknąć lub przymierzyć hełm, tarcze, miecz, kufry i zbroje rycerskie. Spotkanie było doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy i zdobycia nowych umiejętności.

materiał: M. Kapica 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prestiżowy tytuł dla Studia Urody Lidii Gwóźdź

Studio Urody i Odnowy Biologicznej Lidii Gwóźdź w Nakle nad Notecią, w kwietniu 2017 r. w ramach ogólnopolskiego konkursu otrzymało prestiżowe wyróżnienie, tytuł „Firma Przyjazna Internautom”, organizowanego przez Firmy.net.

(czytaj więcej)
0

Samorządowcy w statystyce. Dominują osoby w średnim wieku

Mandaty radnych wszystkich szczebli sprawuje w Kujawsko-Pomorskiem ponad 2,5 osób, #w większości mężczyzn w średnim wieku. Mamy najlepiej w kraju wykształconych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast – wynika z tegorocznego badania Głównego Urzędu Statystycznego. W najbliższą sobotę (27 maja) przypada Dzień Samorządu Terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)