Dziś mamy 18 grudnia 2017, poniedziałek, imieniny obchodzą:
01 lipca 2017

Zwiedzili Wolin, Uznam i Rugię. Uczestnicy podziwiali nie tylko zabytki

fot. pow.

fot. pow.

Pod koniec roku szkolnego 45 osobowa grupa uczniów Gimnazjum nr 4 w # Nakle odbyła wycieczkę profilaktyczno – krajoznawczą do Świnoujścia i okolic.

W programie wyjazdu znalazły się: zwiedzanie zabytków Szczecina (Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich, Brama Królewska, Plac Solidarności, Filharmonia Karłowicza, miejsce narodzin carycy Katarzyny II, Bazylika św. Jakuba, Kamienica Loitzów, Baszta Siedmiu Płaszczy) oraz atrakcje Międzyzdrojów i Świnoujścia.

Długo zapadnie w pamięci uczestników wycieczki pobyt w Forcie Gerharda w Świnoujściu, gdzie poprzez zabawę uczniowie poznali historię pruskiej wojskowości oraz pobyt w hanzeatyckim mieście Stralsund oraz na wyspie Rugia w Niemczech. Oprócz stralsundzkiej starówki gimnazjaliści odwiedzili Muzeum Morskie.

Najpiękniejsze zdjęcia są pamiątką wizyty na wyspie Rugii z kredowymi klifami. Ostatnie przedpołudnie wycieczkowicze spędzili w cesarskich kurortach Ahlbeck i Heringsdorf po niemieckiej stronie wyspy Uznam.

W czasie wycieczki realizowano program profilaktyki uzależnień.

Wyjazd został dofinansowany z budżetu Gminnego programu profilaktyki, rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii w ramach akcji „Lato 2017”. Wycieczkę zorganizował p. Michał Wiśniewski, a opiekę nad uczniami sprawowali: p. Ewa Mróz, p. Katarzyna Granowska i p. Tomasz Bzdawka.

materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)