Dziś mamy 23 lipca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
01 lipca 2017

Zwiedzili Wolin, Uznam i Rugię. Uczestnicy podziwiali nie tylko zabytki

fot. pow.

fot. pow.

Pod koniec roku szkolnego 45 osobowa grupa uczniów Gimnazjum nr 4 w # Nakle odbyła wycieczkę profilaktyczno – krajoznawczą do Świnoujścia i okolic.

W programie wyjazdu znalazły się: zwiedzanie zabytków Szczecina (Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich, Brama Królewska, Plac Solidarności, Filharmonia Karłowicza, miejsce narodzin carycy Katarzyny II, Bazylika św. Jakuba, Kamienica Loitzów, Baszta Siedmiu Płaszczy) oraz atrakcje Międzyzdrojów i Świnoujścia.

Długo zapadnie w pamięci uczestników wycieczki pobyt w Forcie Gerharda w Świnoujściu, gdzie poprzez zabawę uczniowie poznali historię pruskiej wojskowości oraz pobyt w hanzeatyckim mieście Stralsund oraz na wyspie Rugia w Niemczech. Oprócz stralsundzkiej starówki gimnazjaliści odwiedzili Muzeum Morskie.

Najpiękniejsze zdjęcia są pamiątką wizyty na wyspie Rugii z kredowymi klifami. Ostatnie przedpołudnie wycieczkowicze spędzili w cesarskich kurortach Ahlbeck i Heringsdorf po niemieckiej stronie wyspy Uznam.

W czasie wycieczki realizowano program profilaktyki uzależnień.

Wyjazd został dofinansowany z budżetu Gminnego programu profilaktyki, rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii w ramach akcji „Lato 2017”. Wycieczkę zorganizował p. Michał Wiśniewski, a opiekę nad uczniami sprawowali: p. Ewa Mróz, p. Katarzyna Granowska i p. Tomasz Bzdawka.

materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)